ЗЕМЉЕ ЕУ ГРАДЕ ТАЈНИ БУНКЕР ДА СЕ ЗАШТИТЕ ОД РУСИЈЕ? Страхују од напада Москве, само ће ОНИ имати приступ објекту
Појединачно, чланице ЕУ су оптужиле Русију за шпијунажу много пре него што је Москва послала своје трупе у Украјину.
Европска унија ће потрошити 8 милиона евра за изградњу бункера у Бриселу где ће се лидери састајати у тајности, известио је ЕУобсервер у петак.
ДВА БОРЦА "АЗОВА" ОСУЂЕНА НА СМРТ: "Лисица" је из оклопног возила убијао цивиле из забаве, а "Фрост" их снимао мртве и исмевао!
ЗЕЛЕНСКИ ПОКРЕНУО ВЕЛИКУ ЧИСТКУ: Разрешио украјинског амбасадора у Немачкој, али и амбасадоре у овим земљама
ВРХОВНИ РУСКИ МУФТИЈА ИЗАБРАО СТРАНУ: Током молитве коментарисао Путина и рат у Украјини
Комора ће бити изолована од електронских сметњи, свим уређајима ће бити "забрањен улазак", а новински сајт тврди да су такве мере неопходне против "руских или других прислушкивача".
Тврдећи да је видео меморандум ЕУ који описује пројекат, ЕУобсервер је известио да ће комора бити дизајнирана да угости око 100 људи, укључујући до 34 лидера и повезано особље.
Предвиђено је да буде изграђен до 2024. године, бункер ће се налазити негде у оквиру комплекса Европског савета у белгијској престоници.
Сала за састанке ће бити ван мреже, и просторија и ове кабине ће бити обавијене "изолационим кавезом са сертификатом НАТО-а" како би се спречило да се електромагнетни и радио таласи изнутра покупе споља, а свима који желе да уђу, чак и чистачима, биће потребна безбедносна дозвола "ТАЈНА ЕУ" - други највиши ниво класификације блока.
Према наводном меморандуму ЕУ, објекат ће се чистити "пре и после састанака да би се открио, лоцирао и неутралисао било који уређај за прислушкивање", а свако ко уђе мораће да остави телефоне, лаптопове, паметне сатове, електронске кључеве и слушне апарате у звучно изолованим ормарићима напољу.
Овај фокус на безбедност има за циљ да искључи "руске или друге прислушкиваче", написао је ЕУобсервер. Међутим, није познато да ли ЕУ гради комору као одговор на конкретну безбедносну претњу или из општег осећаја опреза.
Појединачно, чланице ЕУ су оптужиле Русију за шпијунажу много пре него што је Москва послала своје трупе у Украјину, а протеривање дипломата због наводног шпијунирања је део курса у међународним односима, а Белгија тврди да је раније ове године протерала десетине руских шпијуна.
Међутим, шпијунирање се одвија између савезника једнако често као и противника. Агенција за националну безбедност САД је спровела опсежан надзор над високим званичницима у Француској и Немачкој, према документе које је објавио Викиликс.
Израел и Кина су такође оптужени да спроводе операције надзора у Бриселу, а ЕУ је годинама притискала Белгију да пооштри своје законе о шпијунажи, који омогућавају да шпијунирање у многим случајевима остане некажњено.
БОНУС ВИДЕО: Украјинска полиција дошла на нудистичку плажу да уручи позиве за војску - голаћи се разбежали