Београд добио своју велетржницу
Хала је површине 10.400 квадратних метара и садржи 40 боксова
Изградњом хале за воће и поврће завршена је прва фаза Велетржнице Београд, изјавио је градски менаџер Горан Весић и најавио да ће ускоро бити добијена употребна дозвола како би хала почела са радом.
Радови крећу на јесен: Реконструкција станарске гараже Јулино брдо на основу петиције грађана
Сарадња Београда и Маљковићеве дала импресивне резултате: Весић најавио нове пројекте и идеје
- Београд има своју велетржницу која, нажалост, до сада није изгледала онако како изгледају модерне велетржнице у Европи већ је била кванташ, односно отворена камионска продаја - рекао је Весић приликом обиласка нове хале.
Он је истакао да је предузеће "Велетржница Београд" успело да заврши прву халу, халу за воће и поврће, која је изграђена по свим светским стандардима како изгледају велетржнице.
- Ово хала је површине 10.400 квадратних метара и садржи 40 боксова. Сваки је површине 200 квадратних метара и у њима се налази 150 квадратних метара магацинског простора, 25 квадратних метара изложбеног простора и 25 квадратних метара канцеларијског простора - појаснио је Весић.
Како је додао, сваки од боксова има своју улазно-излазну рампу која има уграђену ваздушну завесу што спречава да се спољни ваздух меша са унутрашњим тако да је температура у хали онаква каква мора да буде за чување воћа и поврћа.
- Изградњом ове хале успели смо да завршимо прву фазу велетржнице - рекао је градски менаџер и најавио да је следећи корак изградња још две хале. Весић је подвукао да је велетржница важна из много разлога за пољопривредну производњу у Београду и Србији.
- Прво ово је највећа велетржница на Балкану, а друго ово ће постати место где ће се сабирати пољопривредни производи и извозиће се ван Србије јер се ова велетржница налази одмах поред аутопута, неколико километара од аеродрома, и заиста је на идеалном месту да буде централна велетржница не само за Србију, већ и за регион - оценио је Весић.
Са оваквом велетржницом утиче се на цену пољопривредних производа у Београду и на бољи извоз домаћих пољопривредних производа, а оно што је најважније пољопривредни произвођачи у Србији добили су објекат у коме могу да складиште своју робу онако како се ради свуда у свету, по свим стандардима, истакао је Весић.
- То ће омогућити да роба буде боље извожена и да добију боље цене што ће, наравно, утицати и на пољопривредну производњу - додао је он.
Како је нагласио, Град Београд је уложио пуно средстава како би се нови објекат завршио и привео намени.
- Неко може да нам каже да је било пречих и ургентнијих намена, али ми смо управо ово радили јер Београд као град заиста има велику пољопривредну површину и постаје град који се, осим туризмом, бави и производњом здраве хране и зато сматрамо да је ово што смо урадили значајно не само за Београд, већ и за Србију - рекао је Весић.
В.д директора "Велетржнице Београд" Зоран Милошевић је рекао да је изградња хале за воће и поврће заиста била потребна с обзиром на то да су услови на кванташу били јако лоши јер је тешко било продавати робу са камиона.
Хала је урађена по светским стандардима, рекао је он и најавио да је у плану изградња још две хале, једне за месо и рибу а друге за цвеће.
- Те две хале ће комплетно употпунити продају на велетржници - додао је Милошевић.