Београдске електране деманотвале лажне оптужбе: Прекид грејања у среду нема везе са блокадама факултета
Јавно комунално предузеће Београдске електране саопштило је да прекид грејања у среду нема никакве везе са блокадама факултета у Београду и најоштрије осудило намере појединих медија који су, како се наводи, искористили квар на топловоду у Скендербеговој улици да оптуже то предузеће да је циљано обуставило испоруку топлотне енергије појединим београдским факултетима.
ЈКП Београдске електране истичу у саопштењу да је тиме покренут талас јавних претњи и увреда на рачун запослених у Београдским електранама као и позив на линч радника.
Београдске електране наглашавају да су информацију о прекиду грејања у рејону између улица Капетан Мишине, Скендербегове, Ђуре Даничића, Цара Душана, Тадеуша Кошћушка изнад Улице цара Душана, Париске, Поп Лукине, Карађорђеве, Адмирала Гепрата, Кнеза Милоша, Трг Николе Пашића, Дечанске, Нушићеве, Деспота Ђурђа и Џорџа Вашингтона објавиле на званичном сајту предузећа јуче у шест сати ујутро како би се њихови корисници на време били информисани о разлозима прекида испоруке.
Поједини новинари су, како је наведнео, тенденциозно тај квар повезали само са прекидом грејања факултета чиме су јавност злонамерно довели у заблуду.
"Стручне екипе Београдских електрана су у току ноћи наставиле радове како би станови наших корисника били топли данас 12. децембра. Свако ко је желео да види истину на делу имао је слободу да дође на раскрсницу Скендербегове и Капетан Мишине и увери се да се убрзано обављају радови на санацији квара на топловоду", наводе Београдске електране.
Како је наведено, предузеће је за интервенцију ангажовало велики број радника како би све институције, образовне установе, станови и пословни простори, а најпре ГАК Народни фронт што пре добили грејање.
Из Београдских електрана наглашавају да нису само факултети у среду били без грејања, већ цео ужи центар града међу којима и Председништво Србије, Стари двор, болнице и многе државне институције, основне и средње школе, Патријаршија СПЦ и Саборна црква.
Извор: Танјуг