БУРНА НОЋ У БЕОГРАДУ, ДВЕ ОСОБЕ ПОВРЕЂЕНЕ ТОКОМ НОЋИ: Помоћ тражили хронични болесници
Дежурале су 22 екипе Хитне помоћи које су интервенисале укупно 117 пута.
У Београду су протекле ноћи двојица мушкараца лакше повређена у две саобраћајне незгоде и они су превезени у Ургентни центар, речено је Танјугу у Хитној помоћи.
ДАНАС СЛАВИМО СВЕЦА КОЈИ НАМ ЈЕ ПОКАЗАО ДА СЕ УВЕК МОЖЕМО ВРАТИТИ НА ПРАВИ ПУТ: Ако желите да вам греси буду опроштени обавезно урадите ЈЕДНУ БИТНУ СТВАР (ВИДЕО)
И МЕТЕОРОЛОЗИ СУ ШОКИРАНИ ВРЕМЕНСКИМ ПРЕОКРЕТИМА У СРБИЈИ: Екстремно топло, а онда КИША, ПЉУСКОВИ И СНЕГ (ФОТО)
ЈОШ ИМА ПОШТЕНИХ ЉУДИ: Београђанка заборавила на банкомату ОГРОМАН новац, а онда је ШОКИРАО странац
Као и сваке ноћи, помоћ су највише тражили хронични болесници - астматичари, хипертензичари, психијатријски и пацијенти са малигнитетима.
Како се понашати уколико сте доживели саобраћајну несрећу?
У случају настанка саобраћајне незгоде возач је дужан да пре свега искључи мотор свог возила, како би смањио ризик од настанка пожара или експлозије.
Након тога треба да укључи све показиваче правца, како би на најбржи и најбољи начин обавестио остале возаче о постојању опасности на путу, на месту незгоде. Пре напуштања возила возач, односно учесник саобрајћајне незгоде, мора да обуче светлоодбојни прслук који се по правилу налази у возилу „на дохват руке".
Без изузетка, одмах након саобраћајне незгоде мора се увек обезбедити лице места и тако што ће се поставити сигурносни троугао, на безбедном растојању од места саобраћајне незгоде, што значи најмање 50 м на путу ван насеља, а на путу у насељу на удаљености од 10 м.
Тако ће возач који наилази моћи благовремено да реагује, заустави возило и избегне опасност. На ауто путу на коме важи већа ограничење брзине, сигурносни троугао треба да буде постављен на још већем растојању у односу на пут ван насеља. Због безбедности, постављање сигурносног троугла мора да се изведе са великом опрезношћу, крећући се уз ивицу коловоза.