ЦЕНА КВАДРАТА У БЕОГРАДУ ДОСТИГЛА НЕВЕРОВАТНУ ЦИФРУ ОД 2.000 ЕВРА! Ово су најскупље локације у граду!
Престоница је малтене дупло скупља од српске Атине у овом погледу
Према релевантним подацима са домаћег сајта за некретнине, просечна цена по квадрату је благо порасла у поређењу с оном од пролећа: тако квадрат у Београду сада, у просеку, вреди 1.990 евра, а износио је 1.981 евро.
Традиционално, најскупље локације остају Стари град (центар), затим Савски венац (припадају му и Дедиње и Београд на води) и Врачар. Нови Београд је значајно поскупео претходних година, али остаје на 4. месту у овом сабирању.
ЦЕНЕ КВАДРАТА РАСТУ ДО НЕБА! Купци се хватају за главу - нови извештај обара све рекорде, али и очекивања
ОВО ВИШЕ НИЈЕ РЕАЛНО, ЦЕНЕ СТАНОВА НАЈВЕЋЕ У ПОСЛЕДЊИХ 30 ГОДИНА: Ново "дивљање" на српском тржишту некретнина
НЕОБИЧНЕ СТВАРИ СЕ ДЕШАВАЈУ НА ТРЖИШТУ НЕКРЕТНИНА: Цене станова експлодирале, а у два српска града се масовно гради
Наиме, просечна цена по квадрату на општини Стари град тренутно вреди 2.590 евра; за Дедиње она износи мало изнад 2.400 евра, а за Београд на води - 3.755 евра. Када је реч о Врачару, ту је квадрат близу 2.380 евра. С друге стране, просечна цена квадрата на НБГ износи око 1.906 евра.
Следи Баново брдо (Чукарица), са ценом по квадрату од неких 1.750 евра. Ту је и општина Вождовац, са просечном ценом по метру квадратном од 1.727 евра.
У свим поменутим деловима града значајно су поскупеле и гараже у последње време, посебно имајући у виду колико је проблем паркинг.
Напомињемо да су ово цене које се односе на период од септембра 2020. до септембра 2021. године.
Ако тражите повољније опције, бирајте Раковицу где је квадрат тренутно око 1.000 евра, мада има разлике у самим насељима у оквиру општине: рецимо, на Видиковцу је м2 изнад 1.200 евра, а у Реснику око 800 евра. Миљаковац је негде у средини.
Такође, ниже цене се налазе у Борчи, где је цена по квадрату око 800 евра.
Према тренутним параметрима, просечна цена по квадрату у Новом Саду је око 1.100 евра, у Нишу 840 евра, а у Крагујевцу - 860 евра. Дакле, сходно овоме закључујемо да је БГ малтене дупло скупљи од српске Атине, која се све боље котира на тржишту некретнина.