НОВО РУХО БЕОГРАДА: Велики промене у главном граду - ради се на проточности саобраћаја
Градски менаџер Мирослав Чучковић најавио је значајна унапређења саобраћајне инфраструктуре у Београду, укључујући радове на кључним саобраћајницама и проширење саобраћајних трака.
Градски менаџер Мирослав Чучковић изјавио је данас да се интензивно ради на побољшању проточности саобраћаја у Београду, наглашавајући недавне радове на рехабилитацији коловоза, ивичњака, тротоара и стајалишта аутобуске окретнице Зелени венац.
- Наша саобраћајна чворишта, попут оног на Зеленом венцу, изузетно су важна за грађане, јер је овде присутно 16 линија јавног градског превоза - истакао је Чучковић за Танјуг. Он је додао да су такође извршени радови на рехабилитацији саобраћајница на Бранковом мосту, укључујући све три траке – жуту и две траке у правцу Старог града ка Новом Београду, као и обрнуто.
- Тренутно радимо и на рехабилитацији саобраћајница у кругу око кружног тока код Дејтонске пумпе. Након завршетка радова на овом делу, очекујемо побољшање саобраћајне проточности, што је од кључног значаја за све кориснике јавног превоза и возаче - додао је Чучковић.
Он је нагласио да је циљ да све саобраћајнице буду потпуно функционалне до почетка школске године, како би се олакшало кретање грађана ка граду или другим дестинацијама. Чучковић је истакао значај додатних саобраћајних трака, наводећи пример булевара на Вишњици и Булевара Зорана Ђинђића, који значајно олакшавају саобраћај у шпицу.
Поред тога, тренутно се ради на Улици Милентија Поповића, где се уклања мало острво између шина и саобраћајнице како би се омогућило коришћење треће траке када нема трамваја. Следећи велики пројекат биће отварање моста преко Топчидерске реке, који је тренутно у фази рехабилитације, као и проширење и обнова Улице Теодора Драјзера.
- Планирамо и проширење Булевара Војводе Мишића до Милошова конака, где ће бити додате додатне траке, као и реконструкцију дела улице Патријарха Павла од 1,4 километра. Очекујемо да ће радови почети ове јесени и да ће трајати током целе 2025. године - најавио је Чучковић.
Такође, Чучковић је нагласио да се строго контролише употреба клима уређаја у аутобусима јавног градског превоза, те је прописана казна од 180.000 динара за возила у којима клима уређаји не функционишу током високих температура. Он је додао да контролне табле које приказују долазак аутобуса функционишу без проблема.