Фонтана на Славији емитоваће музику два пута дневно, а из ње излазиће звуци песама о Београду
Сутра генерална проба
Генерална проба музичке фонтане на Славији биће одржана сутра у 21 сат, како би фонтана, за који се очекује да ће постати туристичка атракција Београда, могла да се види у пуном сјају, најавио је градски менаџер Горан Весић.
НАСТАВЉА СЕ СРЕЂИВАЊЕ БЕОГРАДА: Завршена обнова фасада у Карађорђевој (ФОТО)
Младеновић: Београд наставља са погодностима за инвеститоре
Он је гостујући на Пинку казао да ће фонтана на Славији која ће бити највећа на Балкану, као и све музичке фонтане у свету, емитовати музику два пута дневно.
- Музика ће се емитовати радним даном између 9.00 и 11.00 ујутру и 20 и 22 сата увече, а викендом ће то бити између 9.00 и 12 и 18 и 22 сата - казао је Весић.
Првих 15 дана, како је нагласио, биће емитоване само четири нумере које су договорене са извођачима, а у међувремену ће за око три недеље градска комисија одредити листу музике која ће се емитовати и то ће бити песме о Београду.
- Сви смо поносни на посао који је урађен и Београд ће за два дана , добити највећу музичку фонтану на Балкану - казао је градски менаџер додавши да ће она бити симбол града и још једна туристичка атракција, јер главни град Србије последњих година посећује све више туриста.
Према његовим речима, људи ће моћи да и визуелно уживају у звуцима фонтане, јер ће у њеној близини бити изграђен парк са спомеником Димитрију Туцовићу, који ће се налазити између улице Краља Милутина и Народне банке Србије а чији се завршетак очекује до краја октобра.
- Овај део града ће бити потпуно другачији и сигуран сам да ћемо сви бити поносни на његов изглед - рекао је Весић, подсетивши да ће се у близини трга Славија налазити и хотел Хилтон.
Весић је додао и да изградња фонтане кошта 1,8 милиона евра. Градски менаџер је најавио да је предвиђена градња још неколико, много мањих, фонтана у Београду, јер је то, како је оценио, нешто што се грађанима свиђа.
Према његовим речима, за 15 до 20 дана почиње реконструкција самог трга Славија, где ће бити урађен комплетан трг, комплетан Булевар Ослобођења све до Аутокоманде и када све то буде урађено , аутобуси се више неће мешати са аутомобилима. Током радова, неће бити измена у саобраћају, напоменуо је он.
Весић је подсетио и да су недавно завршени радови на Обилићевом венцу, који је претворен у пешачку зону, најавивши да ће у том делу и у осталим предвиђеним пешачким зонама саобраћати мини електрични аутобуси, за шесторо људи. Он је нагласио и да је реконструисана гаража на Обилићевом венцу са готово 200 нових места, која би требало да буде отворена 1. јула, у коју ће се улазити из Маршала Бирјузова. Весић је додао и да се на овој локацији на јесен очекује и садња 50 стабала.
- Сви велики градови у Европи имају пешачке зоне, бициклистичке стазе, то је напросто тренд који постоји - казао је он подсетивши да пројекат Обилићевог венца који је сад урађен направљен још 1987.
Градски менаџер је навео и да ће нови булевар између Тошиног бунара и Моста на Ади бити саобраћајна веза између тих делова града и да ће он бити завршен 25. јуна, чиме ће се омогућити да се од Тошиног Бунара до Пожешке стигне за 10 минута. Он је додао да тај булевар још нема име и позвао је грађане да дају предлоге, рекавши да ће се на седници Скупштине града Београда крајем јуна одлучивати о имену новог булевара.
Према речима, градског менаџера, ова градска власт води рачуна не само о центру града, већ и о свим деловима града , додавши да се уређују фасаде, да је у Земуну поплочан део према Дунаву, а да ће се следеће године сређивати Гардош и главни парк у Земуну, који је веома запуштен.
- Ми смо градска власт која воли овај град, урадили смо више него било која градска власт до сада и врло смо спремни и одлучни да град уредимо - нагласио је Весић додавши да се новац за радове на свим овим инвестицијама обезбеђује из накнаде за грађевинско земљиште коју плаћају сви који нешто граде.
Он је подсетио да је за пет месеци ове године у граду издато грађевинских дозвола за 515.000 метар квадратних, а за читаву прошлу годину за 630.000 квадратних метара, што говори да се у Београду пуно ради и да је покренут точак инвестиција који је последица добре политике коју води ова Влада Србије. Радови на фонтани, која је у средини кружног тока на Славији, трајали су шест месеци, а били су поверени фирми "ПМЦ инжињеринг".