РЕЧ ГРАДСКОГ МЕНАЏЕРА: Уређујемо град већ четири године, они који то нису приметили су спавали!
Радови се виде на сваком кораку, а по њиховом завршетку град ће бити лепши и уређенији
Градски менаџер Горан Весић поручио је данас да недобронамерни критичари који уређење Београда називају "предизборним раскопавањем" нису приметили да се град уређује већ четири године- јер су спавали.
483 домаћинства у Крњачи добија прикључак на канализациону мрежу
ДА ОПЕТ ПОСТАНЕ ОМИЉЕНО ИЗЛЕТИШТЕ - Весић: Пионирски град враћен онима којима припада - деци
- Инфраструктурни радови који се виде на сваком кораку у граду коментаришу се на различите начине. Већина људи то подржава јер ће град по њиховом завршетку бити лепши и уређенији. Разумем оне који су незадовољни због гужви јер такви радови, колико год да су неопходни, ремете уобичајен начин живота. Наша обавеза је да обезбедимо да радови трају што краће и да буду изведени квалитетно- пише Весић у ауторском тексту објављеном у листу Политика.
Претходна градска власт, како примећује, уговорила је да реконструкција Улице војводе Степе траје 12 месеци, док данас радови на Славији, у Булевару ослобођења и Рузвелтовој улици, који су бар три пута обимнији, трају шест месеци.
Да је могуће, тражили бисмо од извођача да раде и током ноћи. Ипак, грађани који живе у улицама које се реконструишу имају право на миран сан и зато се не ради после 22 сата, додаје Весић.
- Примедба појединих политичара да је у току "предизборно раскопавање Београда" говори да је њихово разумевање посла сразмерно броју гласова које имају. Значи веома мало. Када никада ништа у животу нисте радили, тешко вам је да схватите да посао не почиње када видите раднике и багере на улици. Пре тога, неопходно је да се ураде пројекти, да се новац за радове предвиди у буџету и да се спроведу јавне набавке, што је процес који траје дуже од годину дана- наводи градски менаџер.
Синиша Мали посетио ГСП: Односи са синдикатима никад бољи
Напомињући да некада јавна набавка не успе, подсећа да је тако јавна набавка за реконструкцију Славије и Булевара ослобођења, која је расписана пре годину дана, пропала јер ниједан понуђач није испуњавао тендером прописане услове.
Да се то није десило, додаје Весић, радови би почели још прошле јесени. Овако, у тендер је додата и Рузвелтова, чије је уређивање и било планирано за ову годину и радови су почели када је успела јавна набавка.
- Наш заштитни знак је уређење града. Ми овим темпом, који неки у незнању зову “предизборни“, радимо скоро четири године. Недобронамерни критичари нису то приметили јер су спавали- истиче градски менаџер.
ВЕСИЋ О ПЛАНОВИМА ЗА БЕОГРАД: Град се спушта на реке и почиње да користи скоро 200 километара обала
Подсећа да је већ реконструисано 120 фасада од планираних 180, а следеће године ће их бити две стотине.
- Уредили смо више од 6.400 улаза у стамбеним зградама. Поправили и изградили 53 дечја игралишта, 22 теретане на отвореном, 20 паркова и урбаних џепова, 19 спортских терена и четири игралишта за кућне љубимце, на десетине стаза и степеништа и засадили 16.300 стабала.
До краја године ће бити уређено још 17 паркова, наводи Весић и истиче да је градсја власт посебно поносна на почетак реконструкције парка на Ушћу, која ће трајати неколико година.
- Део око Музеја савремене уметности биће завршен до 20. октобра, када ће овај музеј поново почети да ради. Ово ће бити најлепши и највећи парк у Београду који се простире на 880.000 метара квадратних са десет спортских терена, две теретане на отвореном и пет дечјих igralipgga, од којих ће два бити музичка- поручује он.
Даље додаје да је реконструисано и изграђено 646 улица, укупне дужине 325 километара, а „Путеви Србије” су на територији Београда уредили више од 100 километара путева. Град је добио 113 километара канализационе и 283 километра водоводне мреже. „Покренули смо поново изградњу регионалног водовода Макиш-Младеновац, изградили домове здравља на Лабудовом брду и у Јајинцима, реконструисали и доградили гаражу на Обилићевом и уредили гараже на Зеленом венцу, у Масариковој, као и пет станарских гаража. Добили смо грађевинске дозволе за изградњу гаража на Студентском тргу и испод Улице кнеза Милоша“, наводи се у тексту.
Поред тога, проширена је пешачка зона у најужем центру града реконструкцијом Обилићевог венца и улица Вука Караџића, Маршала Бирјузова и Цара Лазара.
ОВАКО СЕ БРИНЕ О ДЕЦИ: Сви прваци у Земуну добили ранчеве и прибор за школу
_Градимо и поред тога што смо пре скоро четири године затекли дуг од 1,12 милијарди евра. До ове године вратили смо 455 милиона евра. Шта је могло да се уради у граду за тај новац? Колико обданишта, школа или домова здравља? Колико километара путева, водоводне или канализационе мреже? Колико фасада- пита Весић.
Радови и уређење града су, како истиче, симбол ове градске власти и њено трајно стање од 2014. године до данас.
- Не водимо рачуна о томе да ли ће и када бити избора, већ када и како можемо нешто да урадимо. Тако ће бити и убудуће- поручује градски менаџер.
МАЛИ: Одговорном политиком до нових инвестиција и унапређења комуналног система града
Пртимећујући да је Београд метропола са много инфраструктурних проблема, Весић сматра да ће бити потребне деценије да се део њих реши, али да то не значи да треба да чекамо.
- Показали смо да у време када Град Београд не узима нове кредите и штеди може да се обезбеди новац да се престоница уређује и да се решавају основни проблеми грађана. Можда не умемо лепо да се сликамо као претходни градоначелник, немамо голубове у канцеларијама, не узимамо кредите које други треба да враћају, не обећавамо људима оно што не можемо да платимо, али умемо да засучемо рукаве и да радимо. Волимо свој град, уређујемо га и чинимо бољим местом за живот- закључио је градски mmenadžer Горан Весић у ауторком тексту за Политику.