ГРАДОНАЧЕЛНИК КОЈЕГ СУ ДЕЦА ВОЛЕЛА КАО ДРУГОГ ОЦА: Од престонице направио светску метрополу (ВИДЕО)
Немогуће је набројати све што је у Београду урађено, изграђено или започето у његово време.
Кажу да га сви памте као најбољег градоначелника, који своју функцију о није обављао само због посла, већ из љубави.
ПОЈАВИО СЕ НОВИ ВИРУС КОЈИ "ЛОМИ" ДЕЦУ - НАШИ СТРУЧЊАЦИ ХИТНО УПОЗОРИЛИ: Није корона - ако приметите ове симптоме ОДМАХ се јавите лекару
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ДОКТОРА ИЗ КЛИНИЧКОГ ЦЕНТРА: Топло време може донети велики ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМ - ако приметите ово ОДМАХ се јавите лекару
ВОЗАЧИ, ПАЖЊА! Због радова на ОВИМ деоницама, следи измена у саобраћају
Дошао је на место првог човека Београда 10. јануара 1935. и за време његовог мандата, до 13. септембра 1939. године, Београд је постао права светска метропола. Иако је Влада Илић испољио све способности једног индустријалца европског калибра, за долазак на место градоначелника несумњиво му је помогло кумство са краљем Александром Карађорђевићем.
О Влади Илићу се говори као о првом модерном градоначелнику Београда и човеку коме престоничани много дугује, иако су га многи после заборавили.
Немогуће је набројати све што је у Београду урађено, изграђено или започето у време Владе Илића.
Вуков споменик, старо Сајмиште, зоолошки врт, десетак нових школа, Градска поликлиника, Дезинфекциони завод, Градска болница, Поликлиника за кожне и венеричне болести, Дом дечје заштите у Звечанској и Универзитетска дечја клиника у Тиршовој само су неки од добро познатих објеката.
Положен је и камен темељац за изградњу храма Светог Саве, завршен је Дом Народне скупштине и отворен за јавност Музеј кнеза Павла (данашња резиденција председника Србије). На почетку мандата Владе Илића отворен је мост преко Дунава који је спајао је Београд и Панчево. Кренула је са радом прва трамвајска линија која је Београд спојила са Земуном и упутила Београђане другу страну реке.
Ипак један од најзначајнијих пројеката у непуних пет година мандата Владе Илића јесте отварање Београдског сајма.
Оно што Владу чини посебним градоначелником јесте оно што је учинио за најмлађе суграђане.
Београд је за време његове власти финансирао 19 удружења грађана, којима је брига о деци у опису посла, затим 2 дечја диспанзера, 6 саветовалишта за одојчад и изградњу градског породилишта за 1000 породиља годишње. Престоница је сваке године слала око 1500 сиромашне деце на летовање по месец дана.
Како би се решио проблем повећања броја ученика у престоници, за време Илићеве управе изграђено је десетак нових школа, а још толико реновирано. Занимљиво је да је Илић изградио прву школу од сопственог новца за децу својих радника десетак година пре него што ће водити престоницу. Реч је о школи “Штофара браће Илић” на Карабурми, која се од краја 30-их година променила назив у ОШ “Јован Цвијић”.
Посебан празник за Владу Илића били су Очеви када је градоначелник увео “важну” праксу – даривање сиромашне деце која га “вежу”.
Дом дечје заштите у Звечанској улици отворен је 10. априла 1938. Првом обележавању Очева 1. јануара наредне године у новом Дому присуствовао је и градоначелник. Том приликом је 1000 сиромашне деце добило топле џемпере, чарапе и ципеле. Због свега наведеног и још много тога што је градоначелник чинио да побољша квалитет живота малих престоничана новинари Београдских општинских новина назвали су га “другим оцем сиромашне деце Београда”.