ВЕСИЋ ЈАСНО И ГЛАСНО: Нико неће моћи да почне да гради док не обезбеди осигурање за све суседне објекте
Весић је у јутарњем програму Студија Б објаснио да је предлог упућен с намером да се у будућности предупреде сличне или исте ситуације какве су се догодиле 2008. године када је срушена зграда у Дубљанској улици
Заменик градоначелника Београда Горан Весић упутио је у име Скупштине града Београда предлог за хитну измену три члана Закона о планирању и изградњи, како би се обезбедила сигурност грађана, односно заштита њихових живота и имовине.
ЗА ДЛАКУ ИЗБЕГАО СМРТ: Жена из Раковице затрпала мужа ЂУБРЕТОМ, интервенисали ватрогасци
МИРНА НОЋ У БЕОГРАДУ: Младић (19) ноћас пао са мотора у Сурчинској, грађани се јављају због стомачних тегоба
ПРИЗОР КОЈИ КИДА СРЦЕ: Девојчица са анђеоским крилима пред муралом настрадалог Стефана - желела је да пошаље посебну поруку
Весић је у јутарњем програму Студија Б објаснио да је предлог упућен с намером да се у будућности предупреде сличне или исте ситуације какве су се догодиле 2008. године када је срушена зграда у Дубљанској улици, као и пре неколико недеља када је срушена зграда у Видовданској улици.
- Београд је предложио да се Закону дода нови члан у којем се предвиђа обавеза инвеститора да пре пријаве радова, односно почетка изградње, прибави полису осигурања објекта у изградњи од свих ризика и осигурања од одговорности према трећим лицима и стварима трећих лица, полису осигурања од професионалне одговорности прибављене од извођача радова као и полису осигурања од професионалне одговорности прибављену од стручног надзора - рекао је Весић, а пренео градски Секретаријат за информисање.
То, према његовим речима, значи да више нико неће моћи да почне да гради док не обезбеди осигурање за све суседне објекте. Уколико се деси било каква штета на објектима поред градилишта, власници тих објеката је наплаћују из полисе осигурања.
Весић је додао да Град Београд предлаже да се измени и члан у којем се предвиђа обавеза инвеститора да пре добијања употребне дозволе поднесе "доказ да је у току извођења грађевинских радова поступано са отпадом од грађења и рушења у складу са прописима који регулишу област управл?ања отпадом.
- То значи да је свако ко гради дужан да грађевински отпад предаје овлашћеним оператерима и на депонијама које су за то одређене а не као до сада да поједини инвеститори у спрези са фирмама које су правиле "дивле" и нелегалне депоније по читавом граду - рекао је Весић.