Комшиница из ПАКЛА: СМРАД лешева угинулих животиња, бубе и смеће само су део приче
Проблем који угрожава чак 46 породица
Десетине паса и мачака у стану без струје и воде усред Београда. Са овом нехуманом ситуацијом се боре станари из зграде у улици Учитеља Милоша Јанковића 5. Несносан смрад лешева угинулих животиња, бубе и смеће само су део приче која траје још од 2008. године.
Прочитајте и :
Наиме, у једном стану у поменутој улици на Звездари, станари муче муку са њиховом комшиницом из чијег стана се осећа јако велики смрад и из којег допиру само мјаукање и фрктање.
- Ту живи Снежана М. и ми не знамо тачно колико живих животиња има у стану. То је легло заразе и ђубрета. У једном тренутку је било око 15 мачака. Стан је наследила од тетке Владанке 2008. године и од тада смо ми њени таоци. Код ње долази њена сестра драгана, са којом заједно скупља и уноси смеће у стан. Од ђубрета са улице препродају неке ствари да би преживеле и храниле животиње - каже комшиница Славица Алексић и додаје да сестре Милутиновић немају никаква редовна примања, као и да у свом стану немају ни струје ни воде.
Да проблем који угрожава чак 46 породица у овој згради ипак има решење, каже професионални управник зграде, који тврди да је већ предузео неопходне мере.
- Све што је могуће из моје надлежности биће урађено. Планирам да обавестим центар за социјални рад како бих предузео неопходне мере из моје надлежности. Моја обавеза је и да се обратим комуналној инспекцији општине Звездара и да поднесем кривичне пријаве полицији и тужилаштву Звездара због сумње да је извршено кривично дело убијање и злостављање животиња, као и за кривично дело оштећења животне средине - каже Никола Чолић, управник зграде и организатор професионалне управе.
Весић јасно поручио: Избори су потврда да грађани желе наставак започетих пројеката!
Иначе, битно је споменути да не постоји закон којим се одређује колико животиња је дозвољено држати у стану. Међутим, према одлуци о држању кућних љубимаца на територији града Београда, у члану 6 је наглашено да је држалац животиње обавезан да држи животињу на начин којим не угрожава њену добробит, да јој обезбеди адекватан смештај, неопходну негу, правилну исхрану, одговарајуће хигијенско-санитарне услове у простору у којем борави и здравствену заштиту у складу са законом којим се уређује добробит животиња.