КОМУНАЛЦИ КОНТРОЛИШУ ПОШТОВАЊЕ МЕРА У ГРАДСКОМ ПРЕВОЗУ! Ово је ценовник прекршаја и кад НЕ МОРАТЕ да платите казну
За кршење мера изриче се казна у висини од 5.000 динара, у случају да је "кривац" плати у року од осам дана, износ је упола мањи.
- Девојче, шта оно беше стаје на Славији? Дај ми помози! Жури деда - распитивао се времешни суграђанин на аутобуском стајалишту на Теразијама. Млада жена уздише дубоко и покушава да помогне збуњеном човеку, а људи који су стајали на станици одједном су се ускомешали.
"ЦВЕТИЋ" ОБЕЛЕЖИО ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИЈЕ УСПЕШНОГ ПОСЛОВАЊА: Прославу употпунио најомиљенији гост (ФОТО)
Нове лед сијалице на згради Старог ДИФ-а захваљујући ЈКП "Јавно осветљење"
РАДОВИ НА МРЕЖИ ШИРОМ БЕОГРАДА: Детаљан план активности ЈКП "Јавно осветљење"
- Пусти, чича, сад то... Ево, долазе "комуналци". Још само и контрола да наиђе и бићу "на коњу", пошто се шверцујем... Где ми је маска? - нервозно мрмља младић и вади из џепа згужвану маску од платна са амблемом познатог спортског клуба. За тили час сви путници на стајалишту били су прописно "маскирани" и спремни као запете пушке да се укрцају у возила јавног градског превоза. Љубазне комуналне милиционере, Милан Крндија и Милан Дивовић, брза реакција путника на стајалишту није изненадила.
- Суграђани препознају наше униформе. Чим нас виде, они који не носе, одмах ставе маске - објашњавају момци у плавом. Поздрављају возача, улазе у возило, а малобројни путници нису обраћали пажњу Што и не чуди, зато што су сви до једног носили маске.
- Старији и средовечни путници поштују мере - каже милиционер Крндија и додаје да међу млађим путницима има оних који не носе маске у превозу. За овај прекршај, како наглашавају, изриче се казна у висини од 5.000 динара. У случају да је "кривац" плати у року од осам дана, онда је износ упола мањи, односно 2.500 динара. Ово правило, међутим, не важи у случају малолетних путника који често "хватају кривине".
- Ако путују без родитеља или старатеља, не можемо да им пишемо казне зато што не носе маске - наводе Крндија и Дивовић и додају да није поента у новчаној казни, колико у томе да путници схвате озбиљност епидемиолошке ситуације и да би због тога требало да поштују мере. У току контроле возило стоји, а пошто су комунални милиционери обавили свој посао, они су изашли а тролејбус је наставио пут.
- Шта ли се овде десило? А па то су комуналци.... - каже старија суграђанка. Путници знатижељно гледају у момке у плавим униформама, али чини се да нису били изненађени, нити уплашени. Сви су носили заштиту преко носа и уста, а неки су благим климањем главе поздравили посетиоце у плавим униформама, који су им узвратили поздрав. Занимало нас је да ли комунални милиционери и у цивилу контролишу ношење маски и да ли тада сусрећу више оних који крше мере. Момци се смеше и потврдно климају главом.
- Пљуште изговори и објашњења... Неки путници тврде да не смеју да носе маску из здравствених разлога, неки да су прележали вирус корона, неки се правдају комплетном вакцинацијом... - прича Крндија и напомиње да није тешко саслушати шта путници имају да кажу у своју одбрану.
- Ако не покажу неки папир који потврђује њихове речи, не можемо да прихватимо оправдање - објашњавају Крндија и Дивовић.
Београђани и Београђанке који су стајали на аутобуском стајалишту мрмљају себи у браду да ови комуналци излазе ниоткуда, да их има ко жутих мрава, да ће ускоро почети да излазе и из фрижидера... Маске, које су неки ставили чим су их угледали, међутим, нису скинули ни онда када се милиционерско возило изгубило из видокруга.