КОНАЧНО ПОПУШТАЊЕ МЕРА - КАФИЋИ И РЕСТОРАНИ ПОНОВО РАДЕ ДО ПОНОЋИ? Ускоро могуће отварање и клубова
Током 2020. и 2021. године Арена два пута била ковид болница
Последњи пацијенти који су се од ковида лечили у привременој болници у београдској Арени, отпуштени су у петак, а изношење опреме и дезинфекција почињу данас, што значи да ће за седам дана Штарк Арена бити спремна за организовање концерата и спортских догађаја, изјавио је данас заменик градоначелника Београда Горан Весић.
АМЕРИЧКА АГЕНЦИЈА ОЦЕНИЛА - ФИНАНСИЈЕ БЕОГРАДА НИКАД БОЉЕ: За седам година буџет повећан за 600 милиона евра
ДАН ПОСЛЕ "БАЛА НА ВОДИ": Сређени локали након ТУЧЕ код Бетон хале, тек понегде трагови ХАОСА
НЕВЕРОВАТНА СЦЕНА У БЕОГРАДУ: Шетао пса, па затекао девојку која се породила у парку
Он је подсетио да је током 2020. и 2021. године Арена два пута била ковид болница, да је за то време 5.430 пацијената било ту на лечењу, од којих је нажалост четворо преминуло.
- У петак су пацијенти који се још нису опоравили пребачени у болницу у Батајници. Арена је за време свог рада у ковид систему спасила многе животе наших суграђана и ово затварање је корак ка повратку у нормалан живот од пре короне - рекао је Весић.
На питање када се очекује ублажавање мера и продужење радног времена угоститељских објеката, Весић наводи да нема разлога да се не дозволи рад до поноћи, јер, према његовим речима, тренутна ситуација то дозвољава.
- Београд ће тражити да се продужи радно време до поноћи и мислим да сада постоји расположење у кризном штабу и да неће бити проблема око тога. После 21. јуна очекујемо да се ради и дуже и да се отворе и клубови тако да очекујем да ће таква одлука брзо бити донета - поручио је Весић.
Истиче да би без вакцинације било немогуће размишљати о повратку у нормалу, и додао да је поносан на Београђане који су се, према његовим речима, показали као најодговорнији у Србији.
- Треба да се вакцинише још 22.279 Београђана да бисмо имали 50 одсто, до сада је вакцинисано преко 673.000, односно 48,4 одсто, а ревакцинисано негде око 557.000. Када је реч о популацији од 65 до 74 године, њих 77,9 одсто је имунизовано до сада - казао је Весић.
Додаје да је у пет београдских општина већ вакцинисано преко 50 одсто грађана, али да то није довољно, те апелује на све грађане, посебно на младе, да се вакцинишу у што већем броју у наредних седам дана како би добили помоћ државе од 3.000 динара за све грађане који се до краја маја вакцинишу бар једном дозом.
- Вакцина не значи само да ћете заштити себе и друге, већ и да ћете нормалније путовати, без пцр теста и карантина, за младе је важно и то да могу без проблема да уживају у фестивалима, изласцима, да нормалније живе када се вакцинишу - поручио је Весић.
Напомиње да Град Београд увелико ради на пројекту "Београд живи" у склопу кога ће преко лета ће бити организовано на десетине концерата и представа у свим деловима Београда.
- Ми ћемо и у оквиру "Београдских ноћи" између 15. јуна и 15. јула организовати 46 позоришних представа на трговима. Од јула крећу и бесплатни концерти, биће и Бир фест јер се трудимо на сваки начин да Београд почне да живи пуним плућима и да заборавимо ову корону која полако остаје иза нас - истакао је Весић.
Он истиче да је посебно поносан на податак да је попуњеност хотела у Београду 45 одсто, те да се нада да ће страних туриста бити све више, а како каже, све захваљући успешној вакцинацији.
- Током вакцинације, Србија је стекла добар имиџ у свету и то ће се видети по туристима и инвестицијама - наводи Весић.
Весић поручује да је циљ Града да се отклоне последице које је корона оставила по ментално здравље грађана.
- Не смемо да заборавимо ментално здравље људи, јер се људи нису виђали са пријатељима, деца нису ишла у школу и мислим да треба да почнемо поново да се дружимо, али да задржимо солидарност која нас је красила током пандемије - закључује Весић.