Лепе вести за малишане: Обновљено 40 игралишта, у плану још 17
Град Београд поред дечјих игралишта, реновира и паркове
Градски менаџер Горан Весић, председник општине Врачар Милан А. Недељковић и директор "Зеленила – Београд" Слободан Станојевић обишли су данас обновљено дечје игралиште између Милешевске, Хаџи Рувимове, Пожаревачке и Улице Томаша Јежа.
СПОЈ ТРАДИЦИЈЕ И МОДЕРНОГ: Ево зашто живот на Врачару није само привилегија, већ ЧАСТ И ОБАВЕЗА!
У оквиру акције "Ђаци вас моле, успорите испред школе" уручена средства за 26 београдских школа
Весић је истакао да је дечје игралиште урађено према прописаним безбедносним стандардима, како се у последње време раде и сва друга дечја игралишта у Београду. Посебно је навео да је уређење игралишта урађено у сарадњи са станарима околних зграда, који су изнели своје предлоге за одабир реквизита и мобилијара.
- Реч је о партиципативном урбанизму, како каже струка, а ја то зовем народни урбанизам, јер питамо народ какав парк жели у свом окружењу – указао је градски менаџер и захвалио Општини Врачар на доброј сарадњи у том сегменту.
Он је навео да су за последње три и по године на Врачару уређена четири дечја игралишта, седам скверова и три спортска терена. Док је на територији града, само 2017, уређено 40 дечјих игралишта, а до краја године биће реконструисано још њих 17, најавио је Весић.
- Сматрамо да побољшање квалитета живота наших грађана подразумева да у близини зграда у којима живе буду уређена дечја игралишта, зелене оазе и урбани џепови за релаксацију старијих. Такође да се уреде прилази зградама, који некада много више значе за људе који у њима живе, него неки капитални пројекти – указао је градски менаџер.
Он је подсетио да поред обнове малих дечјих игралишта и урбаних џепова, Град Београд тренутно реновира неке од највећих и најзначајних паркова у престоници.
- У току је прва фаза реконструкције парка на Ушћу, вредности радова око 240 милиона динара, која ће се због обимности радити у наредне две године. После овог великог пројекта, парк Ушће ће постати највећи уређени парк на територији Београда, који је до сада само био неуређена зелена површина. Такође, почела је и обимна реконструкција Градског парка у Земуну, као и Пионирског парка, који је специфичан због заштићених врста биљака – указао је Весић.
Недељковић је додао да су Врачару најпотребније зелене површине и дечја игралишта, и најавио скори завршетак реконструкције дечјег игралиште на углу Тимочке и Улице Јована Рајића.
Обнова игралишта на Врачару коштала је нешто мање од шест милиона динара и финансирана је из градског буџета.