НА КОЊАРНИКУ СЦЕНА ЗА ПОВРАЋАЊЕ! Чим су отворили врата стана налетели су на ГРОЗАН призор! (ФОТО)
Правила кућног реда у Србији јасно су дефинисана и дају станарима могућност да све оне који их крше пријаве комуналној милицији
На адресу инстаграм странице сербиаливе_београд стигла је притужба станарке стамбене зграде на Коњарнику, која станује спрат изнад ње, а мало је речи да је ситуација забрињавајућа!
ДРАМАТИЧНИ СНИМЦИ ПОЖАРА У БЕОГРАДУ: Ватра гута читав објекат - људи немо посматрају ЈЕЗИВЕ сцене (ВИДЕО)
СТАНАРКА СА НОВОГ БЕОГРАДА УЗНЕМИРЕНА: Застрашујуће и опасно створење јој искочило из WC шоље! ХИТНО звала помоћ!
ОПАСНА ЗВЕР ПРИМЕЋЕНА НАДОМАК БЕОГРАДА: Из мрклог мрака јој ЗАСИЈАЛЕ ОЧИ, човек из аута све снимио (ВИДЕО)
- Жена која станује на Коњарнику у стану изнад мог, живи у нехуманим условима, иначе се налази под старатељством Градског центра за социјални рад.
- Треба нам помоћ у чисћењу њеног стана, Центар за социјални рад је покушао да нађе агенцију за чишћење, међутим нико не жели да се прихвати таквог посла.
- Молим Вас, свака идеја је добродошла, написала је Ирина, а уколико имате решење за њен проблем обратите јој се на њен Инстаграм под називом поп_ирири.
Центар за социјални рад објашњава каква је процедура у случајевима када комшије нису у могућности да реше проблем или особе немају породицу која ће бринути о њима.
- Улога и обавеза Центра за социјални рад је да лица, која се обрате за помоћ или за која има сазнања да се налазе у стању социјалне потребе (пријава грађана, других институција...), упозна са свим облицима заштите и услугама које пружа Градски центар за социјални рад у Београду, као и да у складу са проценом и потребама предузме мере из своје надлежности.
- Улога стручних радника Центра за социјални рад, у ситуацијама када је лице способно да самостално штити своја права и интересе је да упозна лице са свим могућностима, правима и услугама које пружа ГЦСР (материјална подршка, саветодавни рад, смештај у установу социјалне заштите...) као и потребном документацијом за њихово остваривање.
- То значи да ГЦСР нема права да, лице пословно и радно способно, без пристанка и партиципације, натера да користи било каква права и услуге, као ни да предузима мере из области социјалне и породично правне заштите.
- Такође, ГЦСР може покренути поступак лишавања пословне способности, ако за то обезбеди одговрајуће доказе на основу налаза психолога или неуропсихијатра, што је само полазни основ за евентуалну одлуку суда, за чије доношење је предвиђена правна процедура.
- Са друге стране, ремећење јавног реда и мира, угрожавање безбедности и здравља људи, насилничко понашање, не спада у домен рада социјалне заштите и није у надлежности ГЦСР, наводе.
Правила кућног реда у Србији јасно су дефинисана и дају станарима могућност да све оне који их крше пријаве комуналној милицији.
За сваку буку која до вашег стана допре у јачини већој од 30 децибела у Србији се плаћа казна од 5.000 динара до 200.000 динара, зависно од града до града.
Грађани Србије могу да пријаве своје комшије за галаму, лупање, бушење, померање намештаја, лупање у зид, па чак и за гласни плач, исто као и у Великој Британији, где је за бучно плакање особама старијим од 16 година прописана казна у висини од 2.500 фунти или 2.830 евра.