КОМШИЈЕ СЕ ГУШЕ ОД СМРАДА: Живот у згради у Земуну постао неподношљив, људи страхују од заразе због МАЧАКА
Циљ станара је да спасу маце и неутралишу смрад
Станари зграде у улици Прве Пруге у Земуну више не знају коме да се обрате како би решили проблема који имају са комшиницом и нехигијенским условима у којима живи она и њених 16 мачака.
КАКАВ БЕЗОБРАЗЛУК! Стан на Врачару од 11 квадрата "кошта као светог Петра кајгана", Београђанин руши све рекорде
ЗА ДЛАКУ ИЗБЕГАО СМРТ: Жена из Раковице затрпала мужа ЂУБРЕТОМ, интервенисали ватрогасци
Живот у тој згради, кажу, постао је неподношљив, и комшије страхују од заразе с обзиром на да се из њеног стана шири несносан смрад.
Станари кажу да покушали да реше проблем, да су звали бројне надлежене институције, али да до решења није дошло.
- Обраћали смо се свим инспекцијама, свим комуналним полицијама, центрима за социјални рад, надлежним институцијама у којима, како кажу, нико није надлежан за овај проблем. Једино што је ветринарска инспекција успела јесте да госпођа вакцинише мачке - наводи управник зграде Тончи Коњевода.
Овде пате и те јадне животиње
Према њиховим речима, проблем немају само станари, већ и животиње. Наиме, станари воле животиње, и сматрају да су оне угрожене.
- Услови у којима маце живе су нехигијенски, тераса је запуштена са мачијим изметом, осећа се непријатан мирис, а тај смрад се шири и ходницима зграде и са терасе - говори управник зграде.
Према речима станара, у невембру 2019. године та комшиница је примила код себе још једну жену. Оне живе у катастрофалним условима, немају струју (искључена им је пре две недеље због дуговања), купатило није функционално, те га и не користе га.
Станари хтели да јој помогну, она одбила
- Пре три недеље на састанку скупштине стамбене заједнице, донета је одлука да се власници стана број 22 помогне, да се поправи купатило, да се плати чишћење стана. Читава та страна зграде не може да отвори прозор од смрада. Толико је несносан, шири се кроз канализационе цеви, кроз вентилацију. Госпођа је одбила помоћ. Дозвољава само чићшење дневне собе, кухиње и терасе, а не дозвољава да се очисти спаваћа соба у којој су довучене ствари које људи остављају код контејнера - говори Коњевода.
- Највећи пробем су маце које живе у нехуманим условима, оне су таоци тог стана. Комшиница испод налазила је на својој тераси комадиће мачије коже и длака, а број мачака не може тачно да се утврди, број је од 8 до 16 мачака - каже управник.
Циљ станара је да спасу маце и неутралише смрад. Замислите тај смрад по овој врућини, на плус 40 степени.
У Комуналној милицији речено је да овакав случај није у њиховој надлежности, да нико не може да одреди ко колико животиња може да држи у стану. И друге институције су такође рекле да то није у њиховој надлежности, те очајни станари више не знају шта да раде.