Добре вести за станаре из урушене зграде на Врачару: Град обезбедио новац, за свакога следи помоћ - познат и износ
Станари из Видовданске ће добити следеће недеље новчану помоћ
Заменик градоначелника Горан Весић изјавио је јуче да ће пет породица које су изгубиле станове приликом урушавања зграде у Видовданској улици, а које су живеле у њима, добити следеће седмице новчану помоћ у износу од по 304.596 динара.
БЕОГРАД ЋЕ ВЕЧЕРАС БИТИ ОБАСЈАН ЉУБИЧАСТОМ БОЈОМ: Знак подршке оболелима од ОВЕ БОЛЕСТИ
"КОСИ СВЕ ПРЕД СОБОМ КАО У ГТА" Драматична вожња у Београду - ово досад нисте видели (ВИДЕО)
ПОТПУНА БЛОКАДА АВАЛСКОГ ПУТА: Храст пао на аутомобил у покрету, саобраћај обустављен (ФОТО)
Та одлука је донета јуче, на предлог Штаба за ванредне ситуације, рекао је Весић за Танјуг. Он је навео да очекује да ће за око две недеље потписати уговор с грађанима који су изгубили кров над главом приликом рушења зграде, и да ће након тога Дирекција за грађевинско земљиште почети са изградњом њихових станова. Док се то не догоди, како каже, четири породице које немају смештај моћи ће привремено да бораве у градским становима.
- Као држава и друштво урадили смо апсолутно све да помогнемо нашим суграђанима и они су задовољни, јер смо показали да можемо да будемо солидарни и да станемо иза њих, посебно кад им се деси нешто за шта нису криви - рекао је Весић.
Он је претходно саопштио да је, у име Скупштине Београда, упутио предлог за хитну измену три члана Закона о планирању и изградњи, како би се обезбедила сигурност грађана, односно заштита њиховог живота и имовине. Циљ је, како је рекао, да се предупреде сличне или исте ситуације какве су се догодиле 2008. године, кад је срушена зграда у Дубљанској улици, као и пре неколико недеља, кад је срушена зграда у Видовданској улици.
- Више нико неће моћи да почне да гради док не обезбеди осигурање за све суседне објекте. Уколико се деси било каква штета на објектима поред градилишта, власници тих објеката је наплаћују из полисе осигурања - рекао је Весић за Студио Б.
Весић је додао да је изменама које Град Београд предлаже предвиђено да је свако ко гради дужан да грађевински отпад предаје овлашћеним оператерима на депонијама које су за то одређене.
- Поједини инвеститори сада су у спрези с фирмама које су правиле дивље и нелегалне депоније - рекао је Весић.