Београђанке окачиле обавештење о коме прича цела Србија: Њихова порука враћа веру у људе (ФОТО)
Заменик градоначелника Горан Весић објавио је на фејсбуку једно обавештење које враћа веру у људе и које показује да ипак и у ванредним условима може да се покаже емпатија.
Осим панике међу становништвом - која је евидентна, чести су и испади појединаца који, да ли због страха или несхватања озбиљности ситуације, нису у стању да нормално расуђују.
Многи показују невероватну саможивост и неодговорност, али оно што охрабрује у оваквој ситуацији је постојање и оне "друге стране". Људи који мисле о другима, они који желе да помогну - они су светла страна ванредног стања!
Стефановић са представницима Града Београда: Договорена помоћ најугроженијим грађанима
Сви Бусплус шалтери су затворени, шта се дешава ако персонализована картица истекне?
Апелациони суд у Београду одлаже сва суђења због ванредног стања: Забрањен и улазак у зграду
Две студенткиње су, претпостављамо, у својој згради окачиле обавештење у којем нуде помоћ старим лицима, али и родитељима који морају да раде. Навеле су да су расположене и да иду у набавку намирница, лекова и свих потрепштина, чак су спремне и да шетају љубимце.
На крају су оставиле и своје бројеве телефона како би комшије могле да их контактирају.
Овакве приче су пример како треба да се поступа онда када је тешко, а наша земља је тренутно у проблему и то је проблем свих нас, стога треба показати слогу. Ако две девојке, за које претпостављамо да су веома младе, могу да покажу овакву зрелост - онда сви можемо.
Министарство здравља Републике Србије објавило је најновије податке о броју заражених корона вирусом у нашој земљи. Од последњег извештаја до 8 часова, 17. марта 2020. године тестирани су узорци 19 особа од којих је 8 позитивних и 11 негативних на нови корона вирус.
У кућној изолацији налазе се три особе са лакшом клиничком сликом, док је пет особа задржано на болничком лечењу, без компликација, стабилног општег стања. До 8 часова 17. марта 2020. године, у националној референтној лабораторији Института Торлак тестирано је укупно 335 особа које су испуњавале критеријуме дефиниције случаја.
За више информација можете контактирати 064 8945 235 (број који је отворило Министарство здравља), затим Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић–Батут" (ул. Др Суботића бр. 5, 11000 Београд; Тел: 011 2684 566) или институте/заводе за јавно здравље на територији на којој боравите.
УЛИЦЕ БЕОГРАДА ПУСТЕ: Првог дана ванредног стања ОВАКО изгледа престоница
Весић: Обезбедићемо сву помоћ старијим суграђанима!
У Београду измењен режим градског превоза: Комунална милиција проверава да ли се поштују нова правила
Нове мере у Београду због ванредног стања: Укида се ноћни превоз, ево до када раде кафићи
(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) СПРЕЧЕНА ТУЧА У СУПЕРМАРКЕТУ НА ЧУКАРИЦИ: Умало обрачун због грабљења робе