Презентација публикације "Град прилагођен старијим особама – Путоказ за активно старење у Граду Београду"
Адекватна политика челних људи српске престонице довела је до тога да Град Београд буде одговоран према старијем делу популације.
Данас је у Свечаној сали Старог двора представљена публикација "Град прилагођен старијим особама – Путоказ за активно старење у Граду Београду", која представља крајњи резултат пројекта "Град пријатељ старих", који је финансијски подржало Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, а који су од октобра 2018. до јула 2019. године реализовали Институт за јавну политику и ПАЛГО смарт.
Присутнима се на почетку догађаја обратио министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић.
Фантастичан хотел, пешчана плажа, уз попуст до 42%: Ако планирате лето у Грчкој, ово је ИДЕАЛНА ПОНУДА за вас
Бринући једни о другима постајемо још боље друштво
Проплакала и икона Свете Петке: Многи верници дошли у цркву на Калемегдан (ФОТО/ВИДЕО)
- Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у својој надлежности има бригу о старијим суграђанима. Та брига се рефлектује кроз низ мера које је у складу са законом Министарство дужно да спроводи, али је свакако јасно да увек постоји простор за унапређење. Један од начин да се то оствари је да градови у највећој могућој мери буду прилагођени најстаријим суграђанима. Старење је неминовност која нас све очекује и у том смислу брига о старијима је брига о будућности. Пројекти попут овог би требало да нам дају смернице о томе на који начин је нужно мењати политику и законе како би били ефикаснији у послу којим се бавимо - рекао је Ђорђевић.
Према његовим речима, адекватна политика челних људи српске престонице довела је до тога да Град Београд буде одговоран према старијем делу популације.
- Сигурно да није све уподобљено, постоје извесни захтеви удружења који окупљају наше најстарије суграђане, због чега Град, Министарство за рад, запошљавање, социјална и борачка питања, али и ПИО фонд, покушавају максимално да изађу у сусрет. Највећи број захтева односи се на домове за старе и дневне боравке. Следећа измена и допуна Закона о социјалној заштити ће се у неким сегментима тицати најстаријих суграђана, како бисмо имали већу ефикасност у опхођењу и свему ономе што желимо да пружимо најстаријим суграђанима - додао је Ђорђевић.
Да ли је КУПАЊЕ НА АДИ ЦИГАНЛИЈИ БЕЗБЕДНО? Квалитет воде проверава се два пута недељно, а ево КАКВИ СУ РЕЗУЛТАТИ
ВЕСИЋ: Буџет Београда после ребаланса 134,7 милијарди динара
БЕОГРАД ДОБИО ПЛАН ЈАВНИХ ИНВЕСТИЦИЈА: До 2022. године 195 пројеката вредних 150 милијарди динара
Резултате пројекта и промоција публикације "Град прилагођен старијим особама – путоказ за активно старење у Граду Београду" представили су чланови пројектног тима и професори Факултета политичких наука Универзитета у Београду др Зоран Весић и проф. др Мирослав Бркић.
БОНУС ВИДЕО: ЧУДЕСНА ВОДА Знате ли зашто је море слано? (ВИДЕО)