Стигле лепе вести одмах на почетку године: Познато када се отвара Дом здравља у Борчи!
У току је изградња нових пет предшколских установа: у Земуну, на Бежанијској коси, у Обреновцу, на Чукарици и у Раковици
У прошлој години Београд је, упркос тешким околностима изазваних пандемијом, добро функционисао, све комуналне службе су поднеле велики терет, али смо се добро прилагодили новонасталој ситуацији, оценио је градоначелник Београда проф. др Зоран Радојичић, гостујући на ТВ Пинк.
Он је истакао да велики инфраструктурни пројекти нису заустављени, као и да су се реализовали и сви остали пројекти који се тичу свакодневног живота у граду.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/01/04/1_8.jpg?itok=rXIQeUU0)
ХУМАНОСТ ИЗНАД СВЕГА: Град Београд послао 12 мобилних кућа у Петрињу и Глину
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/12/23/107877804_10222425188167387_7467268241409184239_o.jpg?itok=fKe1lgbl)
"ТРАЖИЛИ СМО ОГРАНИЧЕЊЕ КРЕТАЊА" Огласио се Предраг Кон: Број оболелих скочиће након празника
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/01/06/125473609_10223363691429382_190230141594312136_n.jpg?itok=d3bzuR9Y)
СТИЖЕ НАМ ЗИМА? Српски метеоролог открио дугорочну прогнозу за ову годину, познато када нас очекују пахуље
– Завршен је Дом здравља у Борчи и надам се да ће бити отворен до краја фебруара. Ту ће медицинску помоћ моћи да добије око сто хиљада суграђана који живе у том делу града. У тај пројекат је уложено 77 милиона динара, а у згради од око 7.000 квадрата радиће 40 лекара и 90 медицинских сестара и другог особља. Важно је да суграђани могу лако и брзо, на доступан и комфоран начин да добију примарну здравствену заштиту. У тој области је у протеклом периоду много урађено, али мислим да имамо простора да будемо још бољи – казао је Радојичић.
Он је подсетио да је у току изградња нових пет предшколских установа: у Земуну, на Бежанијској коси, у Обреновцу, на Чукарици и у Раковици, као и да је расписан тендер за изградњу још шест. Око 74.000 деце у Београду данас иде у предшколске установе. Подсетићу да је 2012. године обухват деце био око 45 одсто, док је данас 75 одсто, истакао је градоначелник.
Радојичић је указао и на значај изградње канализационе мреже на левој обали Дунава.
– Имамо пројекат који радимо заједно са Европском инвестиционом банком у вредности од 62 милиона евра, а резултат ће бити 70 километара секундарне канализације са потребним колекторима, у правцу Панчевачког и Зрењанинског пута, заједно са црпном станицом "Крњача 2", чиме ће коначно бити решен проблем за велики број наших суграђана који живе у том делу града – казао је Радојичић.
Говорећи о развоју приградских општина и насеља, подсетио је да је путем Секретаријата за привреду у те сврхе издвојено више од 239 милиона динара, нагласивши да је велики квалитет Београда да, поред свега што га карактерише као метрополу, има и услове за пољопривреду.
– Београд има капацитете и мислим да ћемо сви заједно наставити са трендом који је започет пре неколико година, да наставимо да улепшавамо Београд. Тим који води Град је у само једној години урадио око 200 фасада, уређен је велики број дворишта и простора који су наш град учинили лепшим местом за живот – нагласио је градоначелник Радојичић.
Он је подсетио и да је током протекле године у Београду рођено скоро 18.000 беба и да је апликација "Хало беба" наставак развоја услуга саветовалишта, које се пружају уназад дуги низ година. Апликација омогућава комуникацију 24 сата дневно и то је део "смарт сити" концепта односно концепта паметног града, који модерним решењима одговара на потребе грађана, истакао је градоначелник.
Говорећи о пројекту "Тиршова 2", Радојичић је указао на његову важност и подсетио да ће се 2024. године навршити сто година постојања Дечје универзитетске клинике.
– Надам се да ћемо до тада завршити тај велики значајан пројекат. У овом тренутку терен је рашчишћен, ради се главни пројекат за грађевинску дозволу, водимо рачуна да све буде добро испланирано јер ако то добро урадимо наредних 30-40 година наша деца имаће добре услове за лечење. Сигуран сам да ћемо тај пројекат извести до краја и да ће бити мање потребе за лечењем у иностранству, као и да ће наши лекари моћи да лече у бољим условима – истакао је Зоран Радојичић.