ВЕСИЋ ОТВОРИО САЈАМ ЗАПОШЉАВАЊА У РАКОВИЦИ: Најважнија битка коју водимо је битка за радна места
Заменик градоначелника рекао је на отварању да је у Београду закључно са јучерашњим даном било 75.884 незапослених, односно 10,02 одсто, док је 2013. године било 120.000 незапослених.
У градској општини Раковица данас се одржава сајам запошљавања на којем је 40 компанија понудило 751 радно место, а заменик градоначелника Горан Весић поручио је да је највећа битка Србије борба за радна места, а да је актуелна градска власт у претходних пет година смањила незапосленост у Београду за 40 одсто.
На сајму у Раковици траже се лекари, физиотерапеути, електроинжењери, дипломирани економисти, вулканизери, аутомехничари, помоћни радници, возачи, магационери, менаџери продаје и многи други радни профили.
Заменик градоначелника рекао је на отварању да је у Београду закључно са јучерашњим даном било 75.884 незапослених, односно 10,02 одсто, док је 2013. године било 120.000 незапослених.
- То значи да за ових пет и по година имамо скоро 40 одсто мање незапослених него пре пет година. То је велики успех и велика победа и најважнија битка коју бијемо као држава, поред битке за очување КиМ - рекао је Весић.
Весић је рекао да то о томе шта је најважнија активност државе јасно говори чињеница да је у Србији, откад је Александар Вучић на власти отворено 185 фабрика, да у њима ради 40.000 људи и да је уложено милијарду и двеста милиона евра. Рекао је и да је општина Раковица једна од ретких градских општина која уз помоћ сајмова запошљавања ради на смањењу броја незапослених и додао да се око 80 одсто људи којима се понуде радна места на сајму на крају и запосле.
Додаје да се показало да је увођење дуалног образовања било добра одлука и да је држава направила храбар искорак како би спојила привреду и образовне институције.
- Најважнија битка коју водимо је битка за радна места и да људи имају посао, јер ако имају посао можемо да кажемо да смо успешни - рекао је Весић.
Он је додао да верује да незапосленост у Београду може да буде и нижа од 10 одсто, али је истакао да су резултати добри, будући да се и кроз приходе у градском буџету види да расте порез на зараду запослених, што значи да има више запослених и да су плате веће. Како би се обезбедила још већа запосленост са владом је договорено да приградске општине Београда немају исти статус као град, како би могле да се субвенционишу стране компаније, те да свака приградска општина добије макар по једну инвестицију.
Београђани се одужују српском великану – Улица Добрице Ћосића уместо Задарске
- Обреновац је већ добио инвеститора, то је Меита, у мају ће радити 3.500 људи. Ако то успемо и са другим приградским општинама, онда смо урадили важну ствар - рекао је Весић.
Председник општине Раковица Владан Коцић рекао је да је у последњих годину дана у тој општини 1.020 мање незапослених, док је члан градског већа Драгомир Петронијевић позвао грађане да користе подстицаје града за запошљавање и предузетништво, као и субвенције.
У Раковици је од јануара до новембра 2018. године број незапослених смањен за више од хиљаду. Према евиденцији НЗС број незапослених је пао са 6.132 у јануару на 5.130 у новембру прошле године.