Управни суд одбио и одбацио жалбе покрета "Доста је било"
Радуловићева жалба је одбијена као неоснована
Управни суд одбацио је жалбу председника Покрета "Доста је било" Саше Радуловића на решење Градске изборне комисије (ГИК) којим је као неоснован одбијен његов приговор о проглашењу изборне листе ''''Доста је било пљачке, корупције и лоповлука - Радуловић Милорад''.
Прочитајте и:
Жалбе двојице бирача, поднете из истих разлога, суд је одбио као неосноване.
У образложењу одлуке објављене на свом сајту, Управни суд је указао да Радуловић, као председник посланичке групе "Доста је било" у Народној скупштини Србије, није овлашћен за подношење жалбе, сходно Закону о локалним изборима.
Управни суд подсећа да је Законом о локалним изборима прописано да право на изјављивање жалбе Управном суду против решења изборне комисије има сваки бирач, кандидат за одборника и предлагач кандидата, што, како додаје, значи да као председник посланичке групе Радуловић не спада у круг овлашћених лица.
Вукан Немањић јуриша на ПРЕСТО - на листи ЛДП: Морамо препознати жељу младих да остану (ФОТО)
Исти суд је такође одбио као неосноване жалбе М.В. и Г.В. поднете против истог решења ГИК-а.
"Доста је било" се жалио јер сматра да листа "Доста је било пљачке, корупције и лоповлука - Радуловић Милорад'', која има за циљ да "бираче доведе у заблуду и да приликом заокруживања на гласачком листићу, убеђени да гласају за Д ЈБ, гласају за лажну листу".
У жалби се подсећа да носилац те листе има исто презиме и шеф посланичке групе Д ЈБ и председник Покрета Саша Радуловић.
У образложењу своје одлуке Управни суд је навео да су неосновани наводи жалбе, а који се односе на могућност доводења бирача у заблуду у погледу идентитета подносиоца изборне листе
Јанковић и Јеремић БЕСНИ: Ђилас усред кампање отишао код девојке у Турску
Одредбама Закона о локалним изборима којима је, у оквиру уређивања питања кандидовања, уређено и питање делокруга изборне комисије у поступку проглашења изборне листе, није прописано овлашћење изборне комисије да процењује да ли називи изборних листа доводе или могу довести бираче у заблуду у погледу идентитета подносиоца изборне листе или циљева и програма за који се залажу, указао је Управни суд.
- Због тога је, по оцени Управног суда, правилно закључивање Градске изборне комисије да није ни овлашћена да мења, као и да на било који други начин утице на назив и ближу ознаку изборних листа у изборном процесу - наводи се у образложењу.