"АКО НЕ ЖЕЛЕ, НЕКА ПЛАТЕ ПОРЕЗ" Веља из села код Ариља сетио се несвакидашњег решења: Здрава породица је стуб сваког друштва!
Вељо Голубовић из села Лопаш каже да се живот у граду и на селу веома разликује
Ако питате оне који живе у граду тридесете су нове двадесете, али ако питате људе који су се одавно скућили и раде на селу, најважније је до тридесете године формирати породицу.
Кажу да се нису узалуд опорезовали неожењени момци у време Милоша Обрнеовића и да би такав порез требало вратити и сад, преноси агенција РИНА.
ИСЦЕЛИТЕЉСКО УЉЕ ИЗ КАНДИЛА СВЕТОГ НЕКТАРИЈА ЕГИНСКОГ: Чува од НАЈТЕЖИХ обољења због ОВОГ разлога - посветите му молитву и ДЕСИЋЕ СЕ ЧУДО
ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГ ЈОНУ И ФОКУ: Први се молитвом спасио из утробе кита, а други је мучен и убијен у кључалој води
ДАНАС ПРАВИ ВРЕМЕНСКИ РОЛЕРКОСТЕР: Смене сунца и облака - у овим деловима Србије се очекују пљускови
- Свака част онима који иду на факултет. Али мушкарци до 28, а жене до 25 би требало да заснивају породицу. Ако не желе онда лепо нека плате порез. Тако је било у време кнеза Милоша, свако уво неожењено морало је да засади не знам колико шљива, јер смо тад извозили шљиве и свиње. Здрава породица је стуб сваког друштва његова будућност - каже за РИНУ домаћин Вељо Голубовић из села Лопаш код Ариља.
Он додаје да су сада и те како пољуљане праве вредности, а да ће оно што се дешава сад на наплату стићи тек за педесетак година када нас као народа буде све мање и мање.
- Ништа више није као пре, мушкарци са тридесет година и не размишљају о женидби и породици. Само мобилни телефони. Нисам ја против технологије, али телефони ће да униште друштво, момци и девојке шаљу неке слике, лајкују нешто, цео дан проводе тако, гарантујем да 70 одсто нашег становништва већи део живота проводи на телефону. Раније си морао да одеш у лице да јој кажеш оно што мислиш, то је била љубав, а сад ово, ово ти је сад ништа - каже Вељо.
У његовом дворишту већ је неколико генерација, деда и баба, родитељи, деца и унуци. Иако живе и раде на селу, како кажу, срећни су своји на своме. Љубав, поштовање и разумевање кључ су живота у такозваној "заједници" која се данас све ређе среће.
- Држава се заснива на породици, ако је здрава породица и има неког поштовања, не само према старијима, треба да поштују и млађи старије и старији млађе, да имају разумевања сви према свима. Другачије је када имате породицу, јер све потиче из ње, када имате унуку, унука, другачије ћете се понашати према нечијем другом детету. Нико ми не може рећи да се човек који има породицу и онај који нема понашају исто. Свако би да кука на државу, а ко год хоће да заради, може да заради у било којој држави да је, истина, некад је било лакше, некад теже, али ако имаш породицу богат си човек - закључује Вељо Голубовић.