АЛБАНКА ДОНЕЛА СРЕЋУ У АРИЉЕ: У дому Ђоковића се након много година коначно чује дечији плач (ФОТО)
Да за неког срећа нису луксузне вишеспратнице, скупи аутомобили и пуни банковни рачуни најбоље доказује породица Ђоковић из села Добраче код Ариља. Иако ниједан динар није зарадио ако дебело не потури леђа, Радомира је у позним годинама задесила највећа могућа срећа.
У његовом дому зачуо се бебин плач након скоро пола века и то је било довољно за сузе радоснице на његовом лицу. Срећу је донела снајка из Скадра која му је родила двоје златне деце.
"ДЕЛТА СОЈ ЛИЧИ НА АВИОНЕ БОМБАРДЕРЕ" Ђерлек упозорио на нову опасност, па прокоментарисао СУИЦИДНЕ ИДЕЈЕ антиваксера
МЕСО ИЗ ЛАБОРАТОРИЈЕ СЕ УВЕЛИКО ПРОДАЈЕ: Да ли бисте и ви пробали храну која је смућкана у епрувети?
РЕД ОБЛАКА, РЕД КИШЕ ДАНАС У СРБИЈИ: Температуре изнад просека, али никуда без кишобрана, ево какво нас време очекује
- Наше жене нису хтеле да дођу на крај овог села, па сам у потрази за супругом прешао километре и километре. Срећа ме је погледала, јер супругу сам видео само онда кад се удала за мене, али наш брак је успео. У почетку је било веома тешко, али жеља за породицом и децом нас је спојила. У мојој кући родио се син Стефан тек након педесет година и то је највећа радост. Отсварена ми је да се моја лоза настави. Иако услови за живот нису савремени, ми све што имамо прво одвојимо за децу па онда за нас шта остане - казао је Радомир Ђоковић.
Његова супруга ,Лине, иако је друге вере, културе и нације, прешла је огроман пут како би упознала свог животног сапутника, ког очима у животу није видела. Подарила му је децу, сачувала топли дом који прокишњава. Примила православље и научила српски језик. Прославља славу Светог Луку, за коју је све сама спремила.
- Њатеже је било док нисам начила језик, од тада је све лакше. Ово је сада мој дом, а деца су највећа срећа. Знам да спремам и српску храну. Од зимнице до прављења хлеба. Битно нам је да децу изведемо на прави пут. Материјалне ствари нису јединица мере, већ људскост. Тога у нашем дому не мањка - каже Лине.
Иако су насељени далеко од цивилизације, само они знају како састављају крај са крајем, са мало оваца и нешто од малина у пољу, то им је целогодишњи прилив новца, остало морају стећи дневницом и мукотрпним радом.