Албанку лекари у Приштини оставили да умре, а онда су СРПСКИ ДОКТОРИ преузели ствар у своје руке - ЈАВНОСТ БРУЈИ
Рукишу М. (72), којој је требала хитна операција грудне аорте, доктори из Приштине нису примили на лечење, већ су је послали у болницу у Грачаницу.
Успешно је оперисана у београдском Клиничком центру и ускоро ће кући.
Лекари Клиничког центра Србије спасили су живот Албанки Рукиши М. (72) прошлог викенда, након што су је доктори у Приштини отписали због њеног тешког стања!
БОЉЕ СПРЕЧИТИ, НЕГО ЛЕЧИТИ: До 16 часова све је БЕСПЛАТНО!
ДАНАС СУ МИТРОВСКЕ ЗАДУШНИЦЕ: Пламеном свеће осветлите мртве, али НЕМОЈТЕ ДА ЗАБОРАВИТЕ обичаје празника!
ПЕНЗИОНЕРИ ако добијете овај ПОЗИВ одмах зовите МУП! Нуде прегледе, па упадају у кућу!
Ова старица имала је обољење на грудној аорти, али и проблема са главним крвним судом у десној руци и хитно је морала да буде оперисана. Пошто су лекари из Приштине оценили да је операција високоризична, да је пацијенткиња стара и да не би преживела операцију, нису желели ни да покушају да је спасу, већ су је само "проследили" колегама у Грачаници. Одатле је хитно послата за Београд.
Тим српских лекара у Клиничком центру успешно је оперисао пацијенткињу, која се сада добро опоравља и ускоро ће бити пуштена кући.
Како се сазнаје од извора из београдског Клиничког центра, пацијенткиња је дошла у критичном и веома тешком здравственом стању, са јаким боловима у грудима.
- Рукиша М. (72), Албанка из Приштине, прво је пребачена у регионални здравствени центар у Грачаници, али због озбиљне компликације са срцем и крвним судовима била јој је неопходна већа стручна помоћ и бољи услови за лечење. Наши доктори се ни часа нису двоумили да прискоче у помоћ Албанки, која је била животно угрожена, иако нисам сигуран да би тако поступили сви албански лекари да је у питању пацијент српске националности. Пацијенткиња је хитно пребачена у Београд, у Клинику за васкуларну и ендоваскуларну хирургију - открива извор и додаје:
У Клиници за васкуларну и ендоваскуларну хирургију, која је једина установа у Србији која хитне случајеве из области васкуларне хирургије збрињава без прекида 24 сата, годишње се уради око 600 процедура на грудној и трбушној аорти.
- Поред оних регуларних случајева, који су заказани и унапред припремљени за овакве операције, збрињавамо веома ефикасно и оне хитне случајеве који су далеко тежи, али и компикованији. Свакако, сви наши лекари су веома стручни и посвећени, а као резултат имамо успешно опорављене пацијенте - каже директор ове клинике.
- Лекари у Београду одмах су је збринули и сместили на одељење да би је већ сутрадан оперисали. Приликом детаљних прегледа и анализа, који су јој веома брзо урађени, утврђено је обољење на грудној аорти, а уз то је имала и проблема са главним крвним судом у десној руци, који се сужавао, што је смањивао проток крви. Зато су лекари на челу са докторима Лазаром Давидовићем и Игором Кончаром прво морали да реше овај проблем са руком и да јој уграде бајпас, који је омогућио циркулацију крви у руци. Потом су јој оперисали грудну аорту, тј. уградили су јој стентграф, како би се проширила сужена аорта. Операција је трајала неколико сати, али је завршена без икаквих компликација. Пацијенткиња се добро опоравља и ускоро ће бити отпуштена на кућни опоравак.
И директор Клинике за васкуларну хирургију професор доктор Лазар Давидовић каже за да је пацијенткиња из Приштине у лошем стању стигла на њихово одељење и да је морало брзо да се реагује.
- Морала је брзо да се подвргне операцији како не би дошло до пуцања срчане аорте. Тим наших стручњака са доктором Кончаром, анестезиолози и медицинско особље обавили смо једну сложену процедуру на грудној аорти. Ето, сада после мање од недељу дана она се опоравља, чека се њено премештање у болницу у Приштину, из које је дошла - каже проф. др Давидовић.