Бувљак надгробних споменика налази се на у Пожаревцу, а муштерије бизарним захтевима шокирају каменоресце!
Међу каменоресцима нема људи из пожаревачког краја, већ су сви пристигли "са стране"
На пожаревачки бувљак, један од највећих у земљи, сваког четвртка пристижу трговци из свих крајева Србије. О томе сведочи и податак да на продајном простору на Лучичком путу постоји цео један део познат као "улица надгробних споменика", који заузимају многобројни каменоресци.
Прочитајте и:
Иако није на ударном месту, код улазне капије, већ даље, уз ограду, овај део не може да се мимоиђе.
Међу каменоресцима нема људи из пожаревачког краја, већ су сви пристигли "са стране". Такав случај је и са Радетом Томићем (58), званим Ћоса, који долази из Шашиловца код Крушевца.
- Овде сам сваког четвртка. Утоварим ујутру споменике у камион и правац Пожаревац. Дуго сам на овој пијаци, јер је овај крај познат по гастарбајтерима, а они су нам најбоље муштерије - каже Раде.
Израдом надгробних споменика овај каменорезац бави се четири деценије. То је радио и његов покојни отац, а сада ради и син Саша, који му свакодневно помаже. Споменике прави од гранита и мермера, који се увозе из Индије, Зимбабвеа и Уругваја, а одличан је и бели мермер из Аранђеловца.
- Цене су од 300 евра па навише. Најскупље наплаћујемо опремање гробнице, почев од копања па до постављања споменика. За то је цена 30.000 евра, а толико могу да издвоје само гастарбајтери - прича Раде.