ДА ЛИ МОЖЕМО ДА БУДЕМО СПОКОЈНИ? У Србији је пало између 60 и 120 милиметара кише - ово поручују надлежни
У Србији је претходних дана пало измећу 60 и 120 милиметара кише.
Тај циклон је напустио ово подручје и надлежни не очекују никакве проблеме. Грађани могу да буду спокојни што се тиче и малих и великих река, поручује Горан Пузовић, директор "Србијавода".
Факултет друштвених наука због великог интересовања проширио квоте за упис на Дигиталним медијима и комуникацијама
СПРЕМИТЕ СЕ ЗА НОВО ЦРВЕНО УПОЗОРЕЊЕ: Креће стабилизација времена у Србији, познати метеоролог открио све детаље (ФОТО)
ЕХ ТИ РОМАНТИЧНИ ПОСЛЕДЊИ ЗРАЦИ, КАКО ИМ ОДОЛЕТИ? 12 залазака сунца у Србији који ће вас оставити без даха (ФОТО)
Лука Чаушић, начелник Сектора за ванредне ситуације, потврдио је да је укинута приправност шест специјалистичких тимова за спасавање на води, јер сматрају да је опасност прошла.
Он наглашава да грађани могу бити спокојни и да наредних дана не очекују и немају најава да ће бити било каквих ванредних ситуација.
- Сектор за ванредне ситуације поступа према најавама Републичког хидрометеоролошког завода и управо смо укинули приправност шест специјалистичких тимова за спасавање на води, јер сматрамо да је опасност прошла - изјавио је Чаушић.
Директор "Србијавода" Горан Пузовић каже да грађани могу да буду спокојни што се тиче и малих и великих река.
- У Србији је претходних дана пало измећу 60 и 120 милиметара кише. Тај циклон је напустио ово подручје и не очекујемо никакве проблеме, долази до стабилизације времена и наши грађани могу да буду спокојни што се тиче и малих и великих река - прецизирао је директор "Србијавода" Горан Пузовић.
Указао је да поплаве у Немачкој показују да се клима мења и да време не бира ни богате ни сиромашне.
- Све земље су угрожене у свету, ово убрзано мењање климе нас све тера да убрзано радимо - истакао је Пузовић.
Осврћући се на поплаве које су 2014. године погодиле Србију, Пузовић је нагласио да је претходних шест година обележило 600 градилишта, 18 великих инвестиција и да су нека места скинута с мапе угрожених.
- Изграђена је велика брана изнад Ваљева, регулисани су водотокови, дакле Ваљево је заштићено. Алексинац, Ниш, Свилајнац, Параћин, Нови Пазар су градови где се сада живи много безбедније. Да ли смо потпуно безбедни, не и никад нећемо бити, али много безбедније радимо - закључио је Пузовић.
Нагласио је и да је постигнуто резултат повезаности свих служби како у локалној самоуправи тако и у државним органима. Тачно се зна ко са ким комуницира и које мере налаже и предузима. Пузовић је рекао да и даље постоје места на којима се спроводе одређене мере, јер постоје одређена оштећења, санирају се обале, поправљају насипи и да је тренутно 35 градилишта на којима се ради.