Да ли сте знали? Ово је ГРАД НАЈСТАРИЈИХ у Србији, а један је посебно "РЕЗЕРВИСАН" за младе
Петину становништва у Србији чине грађани стари 65 и више година (20,2 одсто), највише их је у Зајечарској области, где се уједно смањује и број становника, док их је најмање у Пчињској области.
У Пчињској, али и Рашкој области, живи највише младих од 15 година, показују подаци Републичког завода за статитику за 2018.
Према процени РЗС-а, Србија је у 2018. години "бројала" 6.982 604 становника, од којих 51,3 одсто чине жене (3.580.898), а 48,7 одсто мушкарци (3.401.706).
Стопа раста становништва је прошле године, у односу на претходну, била негативна и износи минус 5,5 промила.
СЕНЗАЦИОНАЛНА ПОНУДА У TRAVELLAND-U: ЛУКСУЗНИ ПОРТО CARRAS УЗ ПОПУСТЕ ДО 52%
Овај Србин је научник ТЕСЛИНОГ ранга, а СВИ СМО ГА ЗАБОРАВИЛИ: Цела Србија мора да ЗНА ЊЕГОВО ИМЕ (ФОТО)
ОВАКО је настала песма "ВИДОВДАН": Имао је УЖАСНУ ГРОЗНИЦУ, а онда му се указао ПАТРИЈАРХ ПАВЛЕ
Из РЗС-а указују и на демографско старење становништва Србије, које се огледа у ниском и стално опадајућем броју младих и континуирано растућем уделу старих у последњих 16 година (од 2002. до 2018).
Према подацима Завода, удео лица старих 65 и више година износи 20,2 одсто, док млади од 15 година чине 14,3 одсто грађана.
У 2002. најзаступљенија је била популација старосне доби 45-49 година, док је лани у укупној популацији највећи удео мушкараца од 40 до 44 и жена од 60 до 64 године.
У истом временском периоду, просечна старост становништва је порасла за три године - са 40,2 на 43,2 године.
Према проценама становништва по типу насеља, у Србији преовлађује градско становништво, 60,8 одсто. Оно је уједно демографски млађе од становништва осталих насеља- за 2,6 година.
Разлиците старосне структуре становништва по типу насеља условљене су различитим фертилитетом, али пре свега разликама у погледу смера и обима миграционих кретања, наводи се у саопштењу РЗС.
Београдски регион бележи раст броја становника, док је најизраженији пад у региону Јужне и Источне Србије.
Са чим ћемо пред Милоша? Знате ли зашто се баш ОВО ПИТАЊЕ поставља на Видовдан?
Батина је из раја изашла, АЛИ ГДЕ ЈЕ ГРАНИЦА?! Ова изрека би могла да постане прошлост!
ВАЖНА СТВАР ЗА СВЕ КОЈИ СУ У БРАКУ: Држава отклонила НЕПРАВДУ, проглашена неуставном одредба која вас УСЛОВЉАВА за ГОДИНЕ!
У Београдској и у Јужнобачкој области у 2018. години порастао је број становника у односу на претходну годину, док је највећи пад забележен у Зајечарској области.
Посматрано на нивоу градова/ општина, број становника расте у седам београдских општина, Новом Саду, али и у Новом Пазару, Чајетини и Тутину.
Највише их се смањује у Црној Трави, Гаџином Хану и Рековцу.