"УБИЈАМО ИХ ЗАТО ШТО СУ СРБИ": Језива сцена из филма "Дара из Јасеновца" потресла цео регион (ВИДЕО)
Филм "Дара из Јасеновца" редитеља Предрага Антонијевића, снимљен уз подршку Филмског центра Србије
Синоћ је на РТС премијерно приказан филм "Дара из Јасеновца". Сцене из филма потресле су публику у Србији, па се тако друштвеним мрежама шире инсерти из филма који су на гледаоце оставили највећи утисак.
Један од њих је свакако разговор, озлоглашеног заповедника Јасеновца Вјекослава Макса Лубурића, кога тумачи Марко Јанкетић са Немцем.
Дара и њен братић из филма крију тајну: Срца су се топила због Буде, а глуме га чак три бебе!
КОМАНДАНТА ЛОГОРА СМРТИ ВЕЛИЧАЈУ У ХРВАТСКОЈ: Ко је Макс Лубурић? "ЖИВЧАНИ БОЛЕСНИК" - убијен је уз псовање мајке
Сузе још теку после премијере "Даре из Јасеновца": Филм о злочинима над Србима уздрмао и Републику Српску (ВИДЕО)
- Мислиш чим побијете све Србе? Зашто трошите оволико снаге на њих? Јесмо рекли само Јевреје и Роме? Зашто Србе? - пита Немац, на шта Лубурић одговара:
- Зато што су Срби.
Филм "Дара из Јасеновца" редитеља Предрага Антонијевића, снимљен уз подршку Филмског центра Србије, имао је синоћ ексклузивну светску телевизијску премијеру.
Међу главним глумцима у овом остварењу су Ања Илић и Златан Видовић, који глуме родитеље мале Даре, коју игра Биљана Чекић, а у филму глуме и глумци из Републике Српске - Жељко Еркић, Слободан Перишић, Горан Јокић, Драгослав Медојевић, Сандра Љубојевић и Николина Фригановић.
Филм је премијерно приказан 25. новембра у Грачаници. Сниман на основу аутентичних сведочанстава преживелих логораша, филм "Дара из Јасеновца" је први играни филм на тему хрватског усташког логора Јасеновац у Другом светском рату. Ова драма осврће се на период Другог светског рата, када после велике усташко-немачке офанзиве на Козари, локално становништво масовно завршава у овом концентрационом логору. Први део филма сниман је на локацији села Колут, у близини Сомбора, где је за потребе снимања зграда старе циглане са управним објектом претворена у злогласни логор Јасеновац, а други део на локалитетима Беле Цркве. Сценограф је Горан Јоксимовић.