ДЕВЕТ ДОКТОРА ОТИШЛО НА КОСОВО И МЕТОХИЈУ: Храбри медицински радници помажу нашем народу
Девет медицинских радника отишло је данас на Косово и Метохију како би помогли у борби против корона вируса, рекао је вечерас председник Србије Александар Вучић.
Вучић је на конференцији за новинаре рекао да су они тек данас пуштени да уђу на територију КиМ.
UNIQA осигурање донирало 5 МИЛИОНА динара за набавку РЕСПИРАТОРА
ДОКТОР НЕСТОРОВИЋ ОТКРИО: Ево зашто је донета одлука да се ПРОДУЖИ ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС
НОВИНАРКА "НОВЕ" ПОКУШАЛА ДА ИСПРОВОЦИРА ПРЕДСЕДНИКА: Ево како јој је Вучић одговорио
- Данас све што је било на граници, наших и њихових, све су пустили, ваљда је таква ситуација и пустили су нам и наше лекаре да прођу - рекао је Вучић.
Истакао је да се лекарима диви на храбрости и на томе што су показали шта је Хипократова заклетва али и колико воле свој народ.
- Нашем народу на КиМ могу да поручим само то да смо уз њих, као и уз било који други део наше земље - рекао је Вучић на конференцији за новинаре.
На питање каква је епидемиолошка ситуација у српским срединама на КиМ, заменица директора Института за јавно здравље Милан Јовановић Батут, Дарија Кисић Тепавчевић, рекла је да се у свим деловима земље ради интензиван епидемиолошки надзор, у циљу сагледавања колико је оптерећење болешћу у појединим деловима земље.
- Посебна пажња јесте усмерена ка том делу наше земље и у том смислу су додатни тимови у току јучерашњег дана отишли на подручје КиМ - рекла је Кисић и додала да у овом моменту не може да изнесе тачне податке.
Она је навела да се континуирано прати оболевање и умирање у циљу спречавања инфекције, исто као и у осталим деловима земље.
На питање колико се пацијената са КиМ лечи на Клиници за инфективне и тропске болести у Београду, начелник те клинике Горан Стевановић рекао је да се најтежи болесници са КиМ лече у КЦ Ниш јер је то најближи центар који може да пружи помоћ. Додао је да је то одлучено јер људи са тешком клиничком сликом не могу да издрже дужи транспорт.
- Радили смо доста на појачању тимова на КиМ - рекао је Стевановић и додао да су на КиМ отишли стручњаци из Београда, између осталих и један инфектолог, редовни професор Универзитета у Београду.
- Радимо на појачавању могућности и капацитета здравствене службе, али и дамобилишемо капацитете у најближој здравственој установи која може да пружи помоћ, а то је Ниш - рекао је Вучић
СТИГЛЕ СУ НАЈНОВИЈЕ ПРОЦЕНЕ: Ево када можемо очекивати ВРХУНАЦ КРИЗЕ у Србији
Вучић: Имамо више стотина респиратора у Кини, чекамо дозволе за авион
"УРАДИЛИ СМО ОПСЕЖНУ АНАЛИЗУ, ОВО СУ БРОЈКЕ" Ево колико је заражених здравствених радника у Србији
НОВА ДОНАЦИЈА: Установама социјалне заштите за смештај корисника стиже више од 1000 дезинфекционих средстава
СЛЕТЕО АВИОН ИЗ КИНЕ: У Србију стигло ЧЕТИРИ МИЛИОНА МАСКИ и 14 кинеских стручњака