ДА ЛИ 21. ЈУНА СТАВЉАМО ТАЧКУ НА ПАНДЕМИЈУ? Др Шеклер поручује: Нема проглашавања победе над природом док се ово не уради
Др Миланко Шеклер је истакао да је ситуацију потребно посматрати на нивоу целе Србије и да треба бити веома обазрив када је у питању попуштање мера.
Ових дана очекује се да Београд дође до 50 одсто вакцинисаних грађана, међутим, како каже имунолог и микробиолог Ветеринарског специјалистичког института у Краљеву доктор Миланко Шеклер, потребно је посматрати ситуацију на нивоу целе Србије и истиче да треба бити веома обазрив када је у питању даље попуштање епидемиолошких мера.
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА од 469€: Дубаи и Кипар! Платиш 5, добијеш 7 ноћи – платиш 7, добијеш 9 ноћи
ДВА ПУТА СЕ ЗАРАЗИЛИ ЗБОГ БРИТАНСКОГ СОЈА: Нова варијатна короне се брже преноси, доминацију преузео од марта
МНОГО ПОЛЕМИКА ОКО НОВОГ ЗАКОНА О ЈЕЗИЧКОЈ РАВНОПРАВНОСТИ: Ко ће и колико морати да ПЛАТИ КАЗНУ ако женског возача не назове возачица?
Наводећи пример Израела, доктор Шеклер је рекао да је у тој земљи вакцинисано 63 одсто грађана, али да су и даље врло обазриви када је реч о даљем укидању рестриктивних мера.
- У суботу су имали 12 новозаражених и још преиспитују укидање мера. Имамо читаву Србију и то што је у Београду вакцинисало близу 50 одсто није довољно. Београд је само један град и треба гледати целу земљу јер смо ми мала епидемиолошка јединица где је тешко доносити мере за појединачне градове - реклао је Шеклер. Каже да је у исто време прошле године днвно било заражено око 30 људи, један одсто од тестираних и то је постигнуто без вакцине само захваљујућу затварању и рестриктивним мерама.
Сада када имамо вакцину треба да се у већем броју вакцинишемо, сматра Шеклер.
Помињање 21. јуна или било ког другог датума од кога ће се нешто драстично променити, према мишљењу доктора Шеклера није ни реално ни озбиљно.
- Шта је тачно тог датума, јел то неко свето слово? Шта треба тада да се деси? Ко је легитимни представник вируса који ће у његово име да потпише пораз? Ако немамамо то, а немамо, онда бих био врло обазрив. Вакцинацијом може много тога да се промени, али то је процес који траје. Свако оверавање и давање неких рокова, проглашавање, ја бих то назвао једностраног примирја, то тешко да бива са природом - нагласио је имунолог и микробиолог доктор Миланко Шеклер.