ПОСЛЕДИЦЕ КОРОНЕ МОГУ БИТИ ФАТАЛНЕ ПО ДЕЦУ: Др Остојић објаснила шта се може десити - ризична група од 16 до 18 година
Докторка Јаковљевић напомиње да би вакцинацијом омогућили доста стабилнију ситуацију и у здравственим центрима, додајући да од новог таласа ипак не очекује драстични напад.
Начелница дечије клинике КБЦ "Драгиша Мишовић" др Оливера Остојић истиче да се број амбулантних прегледа, када су у питању деца, повећава, иако је пре две недеље било нула пацијената.
КАДА ОБОЛЕ БУБРЕЗИ, НАРУШАВА СЕ ЗДРАВЉЕ ЦЕЛОГ ОРГАНИЗМА: Како болест напредује тако се јављају ове промене!
"СПУТЊИК В МОЖЕ САМО СПУТЊИК, ОСТАЛИ МОГУ ДА БИРАЈУ" Др Бекић објаснио како изабрати трећу дозу вакцине
ВАТРА ПРОГУТАЛА СКОРО ЧИТАВУ ДЕПОНИЈУ: За разлику од Бора коначно локализован пожар у Тополи (ФОТО)
Она додаје да је најризичнија група узраст од 16 до 18 година.
Како објашњава, у прошлом таласу је делта сој био вирулентнији за децу, објашњавајући да код нас није било опасних случајева, додајући да је и садашњи пораст благ.
- Благо је, у односу на општу популацију. Клиничка слика није драстичнија, симптоми су слични - каже Остојић.
Остојић истиче да родитељи треба да имају поверења у педијатре, јер је то начин да се на најбољи могући начих схвати потреба имунизације код деце.
- Корона болест код деце није тешка слика, али не знамо да ли ће бити компликација. Нема разлога да се не да вакцина. Ово је пандемија, једном у сто година се дешава, и бирно је да се прекине ланац преноса - прича Остојић.
Декан Медицинског факултета универзитета у Крагујевцу проф др. Владимир Јаковљевић истиче да је вакцинација најбоља солуција у борби са короном.
- Били смо водећи у свету по темпу вакцинације, а када је пао број оболелих, то је застало, и пропустили смо добру шансу - каже Јаковљевић.
Јаковљевић напомиње да би вакцинацијом омогућили доста стабилнију ситуацију и у здравственим центрима, додајући да од новог таласа ипак не очекује драстични напад.
- Не треба да се опустимо, иако неће бити драстичан талас... Научили смо да је ова болест непредвидива - објашњава Јаковљевић.
Како додаје, последице такође нису предвидиве, јер су оне код сваке особе другачије, и зато је потребно дуго праћење.