ДВА ДАТУМА СУ КЉУЧНА! Професор Кочовић најавио и када можемо да досегнемо "израелско прво откључавање" (ФОТО)
Професор је изнео нову, детаљну прогнозу кретања епидемије у Србији.
Професор Петар Кочовић, стручњак за информационе технологије, који заједно са својим тимом месецима уназад даје прогнозе о кретању епидемије, а на основу прорачуна базираних на Гаусовој криви, изнео је нову прогнозу у којој се помиње датум који до сада нисмо имали. У питању је 13. јул. Међутим, ово није једини важан датум у његовој прогнози.
КОРОНА БРОЈКЕ ПАДАЈУ ШИРОМ СРБИЈЕ: У Београду још 540 новозаражених, троцифрене бројке критичне само још у једном граду
НАЈНОВИЈИ ПОДАЦИ! Још 2.384 новооболелих, преминуло 34 лица: Колико је ИНДИЈСКИ СОЈ КОРОНЕ далеко од Србије?
НОВА ТУРА, НОВА АВАНТУРА? ЧЕКА НАС ЈОШ ЈЕДАН КРУГ ВАКЦИНАЦИЈЕ: Огласио се др Петровић о индијском соју короне
Овог датума, или око овог датума, треба да се вратимо на 24. јануар када је крива, уместо да настави да пада, кренула нагоре.
- Као последица празника и зимовања, 24. јануара су бројке, уместо да падају кренуле да расту. Очекујем да се 13. маја вратимо на тај почетак и имамо дневно око 1.300 заражених. Други важан датум је 13. јул када би требало да се спустимо на око 100 заражених дневно, али само под условом да наставимо овим темпом и у ритму у којем смо сада – каже професор за ТВ Вести.
Истиче да претходна 3-4 дана бележимо пад у корона бројевима, али да је пад "мањи од оног који је потребан да се залетимо ка бројки од 100 заражених дневно и 13. јулу".
- Постоји могућност да нам се крајем априла (у периоду од 26. до 30. априла) крива заравни и "омакне", па да уместо да 13. маја имамо 1.300 заражених, то буде неки дан касније - каже Кочовић.
Важан је, каже, још један датум:
- Ако се настави темпо којим се вакцинишемо, онда 7. јула треба да достигнемо оно израелско прво откључавање. Овај датум нема везе са бројем заражених - каже професор.
Говорећи о тренутној епидемиолошкој ситуацији у Европи, каже да бројке лагано падају, али да у једној земљи "букте" - у Турској. Ова земља је тренутно у европском врху када је реч о броју заражених.
Говорећи о ситуацији у свету, тренутно је најгоре у Уругвају, а Турска се налази на 4. месту у свету. Шведска, Кипар, Француска и Хрватска такође су у светском врху, док је Србија на 19. месту.
- Србија је расла на неславној листи, а сада се полако спушта на ниже позиције - каже Кочовић.