"ТЕШКО ЈЕ КАДА СЕ ТРУДНИЦА БОРИ ЗА ВАЗДУХ" Стручњаци упозоравају - делта сој је опаснији, инкубација је краћа, а заразност већа
Гинеколог др Пљеша рекао је да је од прошле године, од како је почела епидемија, свако ко је ушао у црвену зону схватио да корона постоји и да се од ње нажалост умире.
Корона не бира да ли смо младили или стари, она односи све, рекао је у јутарњем програму начелник породилишта КБЦ "Др Драгиша Мишовић" др Игор Пљеша.
ПОЛИЦИЈА НЕ МОЖЕ ДА ВАС КАЗНИ БЕЗ ОВОГ УРЕЂАЈА! Уколико вас зауставе, а немају овај део опреме - безбедни сте
У НИШУ ПРЕМИНУЛО ШЕСТ ТРУДНИЦА И ПОРОДИЉА: Алармантна ситуација у УКЦ, брине црна статистика
НЕСТАО СРПСКИ ПРОФЕСОР: Задњи пут виђен у близини породичне куће код градског стадиона
Др Пљеша је рекао да је од прошле године, од како је почела епидемија, свако ко је ушао у црвену зону схватио да корона постоји и да се од ње нажалост умире.
- Она не бира да ли смо стари или млади, лепи или мање лепи, богати или не... Она односи све. У овом таласу деца су више заражена него раније. Делта сој је опаснији него претходни и лакше се шири. Сада се у много краћем периоду развије болест, краћа је инкубација и много више људи може да се зарази - рекао је др Пљеша.
Како каже, труднице морају посебно да се пазе јер су осетљивије. Додаје да је тешка ситуација када дође трудна жена која се бори за ваздух и не може да дише, као и када има све пропратне симптоме.
- Трудимо се да максимално помогнемо, али би најлепше било када до тога не би дошло. Када би се вакцинисали, носили маске и држали дистанцу. Сви у окружењу труднице треба да се укључе у то и да воде рачуна како би их сачували - рекао је др Пљеша.
Специјалиста гинекологије и акушерства др Вања Милошевић из ГАК Народни фронт, рекао је да је ово тренутак када би стварно требали сви да се коначно ујединимо.
- Ово већ предуго траје, треба да извучемо неке несумњиве закључке. У овом тренутку морамо да кажемо да је ово врхунац онога што медицина и наука могу да понуде. Људи као да траже изговор да не узму оно што може да им спасе живот - рекао је др Милошевић.
Како каже, посебно га забрињава што је до подела дошло и у стручним круговима.
- Свако од нас у окружењу имао је драматичне ситуације и лична искуства. Илузорно је причати да ли има или нема короне и да ли вакцина помаже или не - рекао је др Милошевић.
Он је истакао да ништа није сто посто сигурно у животу, ни један лек нити вакцина.
- Ипак, ризик је мањи. Плашим се да слобода избора мора да се сузи. Кад год дамо простор за вакум, то нам се на крају обије о главу - рекао је др Милошевић.