Исповест Српкиње која живи у Кини у гротлу СМРТОНОСНОГ ВИРУСА: "Нема изласка из куће, на посао се не иде"
Нови коронавирус који се појавио у кинеском граду Вухану, одакле се касније проширио и на друге делове земље, изазвао је панику широм света, а како и не би, када је до сада од овог вируса умрло 25 људи, а скоро 600 је заражено.
Како би се спречило ширење овог опасног вируса који се преноси са човека на човека, а који код оних са ослабљеним имунитетом, старијих и деце, може да проузрокује упалу плућа или бронхитис, кинеско министарство транспорта обуставило је сав аутобуски и трајектни саобраћај за град Вухан.
Страх постоји и у кинеској провинцији Шандонг, у граду Ђинан, где су вртићи затворени, а на грађане је апеловано да не излазе из кућа и не путују без преке потребе. О томе прича Српкиња Ј. С. (27) која већ неколико година живи у Кини.
Промрзли Срећко добио ПРАВО ИМЕ! Беба остављена код Кучева омиљена у болници: Познато где ће одрастати!
Вируси испразнили учионице у Србији! Деца се масовно жале на ЧУДНЕ СИМПТОМЕ, а на наставу дође само ДВОЈЕ ЂАКА!
Јурић и још ДВА ЧОВЕКА имају ДОКАЗЕ о злостављању у Србији: Деца од 12 до 15 година на "мети" утицајних људи
Саговорница, која иначе ради у вртићу, наводи да је од свог шефа добила поруку у којој јој је речено да због вируса који тренутно влада у Кини, не излази из куће.
- "За своје добро, остани код куће". Поруку те садржине сам добила од свог шефа. Радим у вртићу који је владин, и који је затворен када се вирус појавио. Директор вртића је јавио да је установа затворена и да ће нам благовремено јавити када ћемо наставити са радом. Сада смо и даље на распусту - прича Српкиња.
Када је до њих стигла забрињавајућа вест да Кином хара коронавирус, Ј. С. прича да јој у тим тренуцима није било свеједно.
- У једном тренутку сам се уплашила. Помислила сам: "Шта сад да радим?". Али знајући да страх убија и привлачи, трудим се да не потискујем, али да будем опрезна и надам се да ће све бити океј - наводи она.
Српкиња каже и да је приметила да људи у Ђинану ових дана носе заштитне маске и у тржном центру, што, како објашњава, раније није био случај.
- Пре су сви носили маске само напољу, то је овде нормално због загађености ваздуха. Али, откад се појавио вирус, маске не скидамо нигде, ни кад смо у затвореном простору како бисмо се заштити. Ја маску носим свугде, чак и кад идем до продавнице која је у самој згради где живим. Мада, није да ни уз маске човек може скроз да се заштити - каже.
Саговорница додаје да су грађани саветовани да не путују зато што су железничке станице и аеродроми најрискантнији.
- И да хоћу сад да дођем кући, у Србију, то би тек било ризично - прича Ј. С.
Оно што посебно забрињава јесте податак да је један пацијент који је добио коронавирус заразио чак 14 здравствених радника. Касније су стигле потврде о томе да вирус мутира. Оно што је олакшавајуће јесте да слањем пошиљака из Кине не постоји бојазан од преношења вируса. Он може да преживи неколико сати, не и неколико дана или недеља, колико је потребно роби да доспе у нашу земљу.
Основни симптоми који могу да укажу на коронавирус су повишена температура, малаксалост и отежано дисање.
ХИТНЕ МЕРЕ И У СРБИЈИ! Смртоносни вирус из Кине прети и Балкану: Прва контрола путем ТЕРМОВИЗИЈСКИХ КАМЕРА
ИЗДАТО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ ЗБОГ СМРТОНОСНЕ БОЛЕСТИ: Придржавајте се ових правила!
ОД ФУДБАЛЕРА ДО СВЕШТЕНИКА: Саша из Ваљева служи у цркви на Флориди, а ово је његова НЕВЕРОВАТНА ПРИЧА
НЕКО РАСКОПАВА ГРОБОВЕ У ШАПЦУ, али се намерачио на ПОГРЕШНУ ПОКОЈНИЦУ! (ФОТО)
Како се Србија штити од новог вируса: Министар Лончар рекао да су на аеродром постављене најмодерније ТЕРМОВИЗИЈСКЕ КАМЕРЕ