Историјски драгуљ у центру престонице: Ово је незаобилазно одредиште Београђана и туриста
Народни музеј у Београду основан је 1844. и најстарија је музејска установа у Србији.
Зграда Народног музеја представља репрезентативни јавни објекат, а због својих културно-историјских вредности зграда Народог музеја је утврђена за културно добро од великог значаја за Републику Србију.
Од 2003. године музеј није имао сталну поставку због реконструкције. Две најзначајније установе културе у Србији биле су затворене и запуштене у времену политичара који су музеје затварали, а културу запостављали.
2018. године у целости је обновљена најстарија и најзначајнија институција Србије и после 15 година отворила је врата за посетиоце. Свечаном отварању присуствовали су државни званичници, угледне личности из сфере уметности, културе и науке, као и бројна публика.
Србија је друштво које цени стваралаштво и креативност и улагање у Народни музеј није крај улагања Владе Србије у културу.
Ово су још неке од значајних улагања наше државе у очување српске културе и традиције:
Завршени радови на Храму Светог Саве – 60 милиона евра за завршетак радова
У последње три године радови на Храму Светог Саве приведени су крају. Унутрашње уређење поверено је руском академику Николају Мухину, сликару и иконописцу, који је водио радове на импозантном мозаику површине 15.000 квадратних метара.
Реконструисана галерија Матице српске
На 170 година од оснивања, 1. јуна 2017, завршени су десетогодишњи радови. Зграда је потпуно обновљена, а галеријски простор је, уградњом лифта, постао доступан и особама с инвалидитетом. Отворена је и нова стална поставка српске уметности 20. века.
Након деценија, у Србији сазидана нова зграда за библиотеку
Нова зграда Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис“ у Чачку је најмодернија и највећа зграда јавне библиотеке у Србији, са великом читаоницом, научним одељењем, интернет клубом, две конференцијске сале и дигиталном читаоницом.
Први споменик Стефану Немањи
Споменик великом жупану Стефану Немањи заузима централно место на тргу испред зграде Железничке станице, која ће бити претворена у Музеј средњег века. Дело је руског скулптора Александра Рукавишњикова, члана Руске академије уметности и једног од најбољих скулптора на свету.
Закон о употреби српског језика и очувању ћирилице - српски језик и писмо уткани су у идентитет нашег народа
Ово су најважнији делови српског културног наслеђа, а Закон је донет и усвојен и у Републици Српској, на празник Дана српског јединства, слободе и националне заставе, 15. септембра.