Једанаеста жртва короне у Србији: Преминуо мушкарац (62)
Упркос интензивној борби лекара и другог медицинског особља, на Клиници за инфективне болести Клиничког центра Војводине преминуо је 62-огодишњи пацијент из Кикинде инфициран корона вирусом.
У последња 24 сата у АП Војводини тестирано је 49 особа на присуство вируса корона, а болест је потврђена код њих 15.
На Инфективној клиници Клиничког центра Војводине тренутно се лечи 35 оболелих пацијената позитивних на вирус корона. Четворо пацијената налази се на респиратору.
На територији АП Војводине тренутно се прати више од 6000 контаката од укупног броја оболелих пацијента.
СПИСАК ПО ГРАДОВИМА: Овде је број заражених највећи у Србији, просечна старост преминулих 63,8
ЈЕРЕМИЋЕВ САРАДНИК У БОЛНИЦИ: Здравко Понош позитиван на корону
САЈАМ ОПРЕМЉЕН ПОД КОНАЦ: Завирите у унутрашњост импровизоване болнице у Београду, ево шта је најважније за пацијенте (ФОТО)
-Све ригоризне мере које споровдимо у овој епидемиолошкој ситуацији у складу су за законским нормама. Против заразних болести мора се борити друштво у целини. Мере које имамо дају резултате, али и даље имамо грађане који се понашају недговорно. Још увек нисмо свесни какав нам проблем прети. Најважнији наш интерес је да заштитимо наше грађане и сачувамо животе - казао је данас покрајински секретар за здравство проф. др Зоран Гојковић и додао:
-Кључна ствар је да је што је могуће више развучемо криву ширења вируса. Тренутно имамо устаљен број пацијента позитивних на вирус корона. Здравствени систем добро функционише, имао сву неопходну медицинску опрему. Уколико дође до масовнијег прилива пацијената, припремљена је у Новом Саду привремена болница на Сајму, капацитета 1000 кревета, за пацијенте који имају лакшу клиничку слику и који не захтевају интензивнији третман - рекао је он.
Секретар Гојковић је подсетио да је стање у Кикинди у овом тренутку под контролом.
-Препорука кинеских стручњака који су обишли Клинички центар Војводине је да се сви понашамо као да смо заражени. Имамо њихове препоруке и једну слику у ком правцу требамо ићи даље - истакао је секретар Гојковић.
-Останите у својим домовима, у својим градовима и насељима како не бисмо морали примењивати још ригорозније мере. Какве ћемо мере спроводити, зависи од свести грађана и њихове солидарности - нагласио је секретар Гојковић.
У Србији је укупно 659 оболелих пацијената, од којих је 49 на респиратору. Јуче су две особе преминуле од вируса Ковида 19, а укупно је преминуло 11 особа.
Свим грађанима који имају одређене симптоме респираторних инфекција, а који су у претходном периоду боравили у подручју захваћеним COVID-19, доступни су бројеви телефона, према месту пребивалишта, у времену од 08 до 22х, на којима могу добити све потребне информације, као и препоруке о даљем поступању, од дежурних епидемиолошка. Напомињемо да у таквим случајевима није потребно ићи у дом здравља или болницу, нити шетњом и другим активностима излагати друге грађане потенцијалним ризицима, већ се треба одмах обратити дежурном епидемиологу.
За ближе информације можете контактирати 064 8945 235 (број који је отворило Министарство здравља), затим Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић–Батут" (ул.Др Суботића бр.5, 11000 Београд; Тел: 011 2684 566) или институте/заводе за јавно здравље на територији на којој боравите.
ОЧЕКИВАН ПОРАСТ БРОЈА ЗАРАЖЕНИХ: Директорка Батута представила прогнозу тока болести за наредне две недеље у Србији
Београдски бизнисмен најмлађа жртва короне у Србији: Иза себе оставио четворо деце, а једна прослава је била кобна
Сведочење пилота који је довезао помоћ из Кине: Објаснио како је трајао лет и дочек у Шангају
"Није онако као што су причали..." Исповест средњошколке Виде о изолацији на Кошутњаку
КОРОНА ВИРУС ЈЕ БИОЛОШКО ОРУЖЈЕ?! Даница Грујичић проговорила о ТАБУ ТЕМИ о којој светски лидери ћуте!