ЈУГОСЛОВЕНИ ИМАЛИ ТВ У БОЈИ ПРЕ ЈАПАНАЦА! Да ли сте знали шта се све производило у СФРЈ? (ВИДЕО)
ЕИ Ниш је производио телевизоре у боји пре "Сонија", а имали смо и свој компјутер "Галаксија"
У бившој Југославији се производило скоро све, "од игле до локомотиве", а на друштвеним мрежама с времена на време кружи мапа свих фирми које су некада постојале.
НОВО ПРАВИЛО ЗА СВЕ КАФИЋЕ И РЕСТОРАНЕ! Мере ступају на снагу ОДМАХ
КОВИД БОЛНИЦА У КРУШЕВЦУ ИЗГРАЂЕНА ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦА: Од осам ујутру почео пријем првих пацијената (ФОТО)
СРБИЈА СЕ ОЗБИЉНО СПРЕМА ЗА ИМУНИЗАЦИЈУ! Др Ђерлек: Нема колективног имунитета без вакцине, оканите се ТЕОРИЈА ЗАВЕРЕ
Они који се сећају бивше државе често кажу како уопште није било потребе за увозом, а да се држава задуживала управо како би се развијала на овај начин. Неке од југославенских производа користио је цео свет.
Производили су авионе, бродове, аутомобиле, камионе, оружје, чак и компјутере. Ту су наравно и фирме које су производиле храну, одећу и остале потрепштине, међутим многе од њих више не постоје или су у стечају и пропадају.
У Босни и Херцеговини се у ТАС-у производио популарни Фолксвагенов Голф, али и "буба" уз помоћ тадашњег УНИС-а. Фабрика мотора Сарајево је још један од гиганата чији је погон током и након рата покраден и уништен. У Вогошћи је, осим ТАС-а, био и ПРЕТИС, лидер наменске индустрије у Југославији где се производила муниција.
ФАП из Прибоја и ТАМ из Марибора производили су тешке камионе и шлепере, а крагујевачка Застава лаке транспортере. Застава је производила отприлике 200.000 аутомобила годишње.
СОКО је био понос војне индустрије, чија је производња такође била у БиХ, а постојала је и државна фабрика авиона у Краљеву.
Творница вагона је била у Славонском Броду, а у Хрватској је, с обзиром на излаз на море, било највише бродоградилишта. Једно је још било у Црној Гори, али и у Србији.
Бродоградилишта у Хрватској - Уљаник у Пули и 3. мај у Ријеци била су на светском нивоу и производила су за стране наручиоце највеће прекоокеанске бродове.
Југославија је била једна од пет земаља у Европи које су имале своје компјутере, најпознатија је вјероватно била Галаксија, а први произведени компјутер је био ЦЕР-10. Искра у Словенији и Дигитрон у Истри (у Бујама) још крајем седамдесетих почели су склапати компјутере.
Фабрике Обод, Цер, Горење, Искра, Руди Чајавец производиле су електро-уређаје, телевизоре, радиоапарате, грамофоне, касетофоне и белу технику, а Борац Београд чак и апарате за espresso.
ЕИ Ниш је био један од најбољих светских произвођача лампи за радијске и ТВ пријемнике (уграђивао их је и Филипс), а производњу ТВ пријемника у боји почео је пре Сонија.
Ово су само неке од фабрика које су постојале у Југославији, а које су биле на светском нивоу с обзиром на то да би било тешко набројати их све.