Кафане какве знамо ОДЛАЗЕ У ИСТОРИЈУ? Након што прође епидемија корона вируса чекају нас ДРАСТИЧНЕ ПРОМЕНЕ
Након што прође епидемија корона вируса, ресторани и кафићи би требало да раде у потпуно другачијим условима него пре.
Код нас још нема посебних препорука, али у Хрватској су здравствени званичници већ издали нека упутства о томе, и она - нимало не обећавају.
НИШ УЛАЗИ У ЗАВРШНУ ФАЗУ БОРБЕ СА КОРОНОМ: До краја дана биће отпуштено 252 пацијента
Порука ове баке постала је ХИТ У СРБИЈИ: "Набацићу неког фрајера да ме држи за руку"
НАПАД НА НАШУ ПОЗНАТУ ДОКТОРКУ: Вређање др Кисић Тапавчевић је увреда ЗА СВЕ ЖЕНЕ, захтева се ХИТНО ИЗВИЊЕЊЕ
Директор Хрватског завода за јавно здравство Крунослав Цапак тако је споменуо кафиће у којима људи неће моћи да седе једни до других.
- На пример ако је досад био сто за 4 особе, за њим ће сад моћи да седи једна до две особе, а мораће и да се дезинфикује све након одласка госта - казао је Цапак.
Марин Медак, председник Удружења угоститеља каже да се под хитно мора покренути дијалог о томе како ће ресторани и кафићи радити након короне.
- Ако се под хитно не крене радити, у брзом року доћи ће 1. јун и држава ће рећи да више нема субвенција. Тада ће пропасти 80 посто угоститељских објеката, а то је ланчана реакција јер ће пропасти и добављачи - рекао је Медак.
Сматра и да Министарство туризма не ради ништа за угоститеље.
- Ако се буду увеле мере да мора бити одређен размак столова, то ће аутоматски смањити број истих те тако преполовити приходе. Исто тако ако будемо морали стављати преграде од плексигласа, то потеже низ проблема од тога да је питање одакле ће угоститељи куповати плексиглас јер Хрватска нема фабрику за израду истих, најближе су фабрике у Италији и Шпанији, а они ће то оставити за себе. Затим ту је и проблем ко ће од гостију хтети да седи тако заграђен. И још једна ствар је који ће угоститељ моћи да приушти те преграде и све остале мере - рекао је Медак.
- Један објект нпр. 30 пута 5 метара може имати 70 посто мање столова, аутоматски му пада приход за толико, то је смејурија, то не може да функционише на тај начин. Или ћемо радити као пре, или нећемо уопће. За сваки сто преграде су око 1.000 евра да се направе по свим стандардима, а опет ко ће да седи у стакленом кавезу? - пита се Медак.
Код нас ова тема још није дошла на дневни ред, али ће, уз сузбијање епидемије, свакако доћи. Можете ли да замислите себе у оваквом кафићу?
Током најдужег полицијског часа у Србији забележени су ЧУДНИ ДОГАЂАЈИ: Мијатовић открио шта се дешавало (ФОТО)
УКИДАЊЕ ПОЛИЦИЈСКОГ ЧАСА У СРБИЈИ: Ако се испуне ОВА ТРИ УСЛОВА, та могућност се може узети у обзир
МАЛИ ПРОЦЕНАТ ТЕСТИРАНИХ ЗАРАЖЕН КОРОНОМ: Др Кон открио да је све мање људи на респираторима, али још увек НИЈЕ КРАЈ
ПРОРАДИО АМЕРИЧКИ АПАРАТ ЗА ТЕСТИРАЊЕ У НИШУ: Поклон војске САД има капацитет 1200 анализа на дан
ПОТРЕСНА ИСПОВЕСТ СВЕШТЕНИКА ИЗ ВАЉЕВА: "Брат поред бори се да дише и пита - хоћу ли преживети?"