Александра је имала ЧУДОВИШТЕ у стомаку од ПОЛА МЕТРА! Како је могуће да пацијенти не осете ТОЛИКИ ТУМОР у свом телу?
Све док нема болова и првих симптома, пацијенти углавном не реагују.
Деветог јануара учињен је велики подвиг у српском здравству - тим лекара, на челу са хирургом Васком Тошићем, извадио је тумор од 46 центиметара дужине из пацијенткиње Александре Дмитров (42) у Ургентном центру у Београду.
Након што су оба Александрина родитеља преминула пре неколико месеци, њу је у болницу довео Миша Бошоровић, који се о њој од тада брине. Довео ју је анемичну, малаксалу, исцрпљену јер се велика израслина у њеној стомачној дупљи хранила крвљу и на тај начин јој одузимала снагу.
Где се налази ГЛАВА СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА? Многи тврде да је поседују, али чуда указују само на једну земљу!
Интернет се усијао! БАКА ПРАСЕ реаговао на Биковићеву објаву, уследио глумчев одговор који НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО!
ДАНАС ЈЕ ЈОВАЊДАН! На данашњи празник се НЕ ВЕСЕЛИ, а поштовање ЈЕДНОГ ОБИЧАЈА може донети ЗДРАВИЈИ ЖИВОТ
Како је могуће да Александра није осетила тумор од 46 центиметара дужине и 37 ширине?
Хирург Васко Тошић је изјавио да је пацијенткиња сигурно осетила одређену промену у телу, али јој она није стварала болове, па се вероватно из тог разлога није подвргла прегледима.
Он је додао и да је сваки тип тумора индивидуалан, да се развија споре или брже, али да су за тумор ове величине били потребни месеци и године.
У питању није био цистични, већ меки тумор који је најпре захватио материцу, а потом се проширио на целу трбушну дупљу. Није захватио ниједан други орган, али је порастао, па је притиснуо друге органе и испунио трбушну дупљу.
Трбушна дупља обухвата велики број органа и важних крвих и лимфних судова и нерава. Поједини од честих тумора који се појављују код Срба, а да припадају трбушној регији, могу бити рак дебелог црева, рак грлића материце, рак панкреаса, рак простате.
Рак дебелог црева
Сматра се да су главни узрочници настанка ове болести генетика, али и лоша исхрана богата мастима, дуго седење, алкохол и недовољна физичка активност. Као и код већине канцера, и за рак дебелог црева је карактеристично да се у почетним фазама не јављају симптоми који би могли да укажу на раст малигних ћелија. У каснијим фазама се јављају промене у пражњењу црева - крв у столици, болови у стомаку, малаксалост, губитак телесне тежине.
Препоручује се да особе старије од 50 година иду редовно на прегледе који ће омогућити да се промена, уколико постоји, дијагностикује и на време одреди тип лечења.
Међутим, уколико се болест открије у каснијим фазама, најчешће се препоручује хируршка интервенција, при којој се уклања део дебелог црева који је захваћен тумором. Или, уколико је дошло до метастазе, препоручује се хемиотерапија. Поред ових најчешћих видова терапије, постоји и имунотерапија коју су развили стручњаци са Кубе и која се успешно примењује у комбинацији са већ наведеним облицима.
Рак грлића материце
Симптоми могу бити вагинално крварење између две менстурације, крварење у току односа, специфичан секрет непријатног мириса. Међутим, показало се да рано откривање ове болести помоћу Папа теста омогућава готово 100% излечење. Уколико се болест открије у каснијим стадијумима, најчешће се предлаже оперативни захват, а уколико то није могуће радиотерапија, хемиотерапија или имунотерапија.
Рак панкреаса
Симптоми карактеристични за карцином панкреаса су: болови, свраб коже, жута пребојеност коже и слузокоже, урин таман као пиво, светла пребојеност столице, велики губитак телесне масе, повраћање.
У случају постојања оваквих симптома раде се лабораторијске анализе, тумор-маркери, ултразвук стомака, скенер, магнетна резонанца, преглед крвних судова абдомена… Уколико се овим методама докаже присуство малигног тумора, приступа се оперативном лечењу.
Рак простате
Симптоми укључују отежано и често мокрење, ноћно мокрење и осећај неиспражњене бешике након мокрења. У каснијим фазама болести, особе најчешће осећају малаксалост, губитак тежине, бол у костима, јавља се анемија, а онда и веома отежано мокрење.
Ако је канцер захватио само простату и ако се процени да ће преживљавање оболелог бити краће од 10 година, најчешће се не предузимају посебни третмани, већ се болест прати. У осталим случајевима се препоручује хируршка интервенција, или уколико је дошло до метастазе, прво се примењује хормонска терапија, радиотерапија или имунотерапија.
Мраз и магла, али не довека! Најављен ВРЕМЕНСКИ ПРЕОКРЕТ: Погледајте шта нас чека ДО КРАЈА НЕДЕЉЕ!
Оборили су га и БЕСОМУЧНО ШУТИРАЛИ: Српски дечак претучен је због КРСТА, РОДИТЕЉИ ОТКРИЛИ КАКО СЕ СВЕ ОДИГРАЛО
Девојка НИШТА НИЈЕ ЗНАЛА: Милан је у Винчи први допливао до крста, А ОНДА ЈЕ УРАДИО НЕШТО ЗА ПАМЋЕЊЕ! (ФОТО/ВИДЕО)
ТУЖНО! У ОВОМ ГРАДУ СЕ НЕ ПЛИВА ЗА ЧАСНИ КРСТ ЗБОГ ЗАГАЂЕЊА: Александровачко језеро и ове године пусто
ПРЕМИНУЛА ЛЕГЕНДА СРПСКЕ ТЕЛЕВИЗИЈЕ: Познатим филмовима и серијама дао је свој печат!