Кинески научници пронашли АНТИТЕЛО које НЕУТРАЛИШЕ све варијанте КОРОНАВИРУСА! Наши доктори открили да ли ово може да буде КРАЈ ПАНДЕМИЈЕ?!
Др Јелена Беговић, директорка Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, објашњава да су моноклонска антитела велики протеини који се користе у различитим терапијама, укључујући и ковид 19
Док цео свет страхује од омикрона, новог соја коронавируса, научници из Кине улили су нову наду тврдњама да су изоловали антитело које може ефикасно да неутралише све варијанте коронавируса! Аутори студије, која је, како пише руски РТ, објављена у уторак, тврде да се показало да моноклонско антитело 35Б5 у лабораторијским условима, али и у истраживањима спроведеним на живом организму (хуманизованим мишевима), неутралише тип ковида 19 без мутација, али и оне варијанте које изазивају забринутост.
УКРАЈИНА ТРАГА ЗА ДОДАТНИМ ТРУПАМА: Не искључују инвазију из Белорусије, "дај шта даш" све што може да пуца и држи пушку
ПРОНАЂЕНО ТЕЛО СТУДЕНТКИЊЕ (25)! У њеном телефону је ПРОНАЂЕН СНИМАК који леди крв у жилама!
ХОРОР У СТАРАЧКОМ ДОМУ: Запослени мучили и силовали старе и немоћне - испливале језиве фотографије
Др Јелена Беговић, директорка Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, објашњава да су моноклонска антитела велики протеини који се користе у различитим терапијама, укључујући и ковид 19.
- Као што сама реч каже, антитела су специфичан део имунског система и учествују у борби, рецимо, против вируса тако што се везују за њега и неутралишу га. Таква антитела се већ користе у пракси за пасивну одбрану од инфекције корона вирусом (лекови чији се назив завршава на маб - скраћеница од моноклонско антитело на енглеском језику). Захваљујући развоју технологија у прошлом веку, антитела се могу производити на различите начине и када је та производња таква да су сва антитела међусобно идентична онда се она зову моноклонска. Самим тим она се исто понашају тј. везују се за исти део вируса у овом случају - објашњава др Беговћ.
Саговорница подсећа да су експерименти до сада рађени само на мишевима што, како каже, значи да иако су резултати обећавајући - још увек нису потврђени на људима.
- Идеја је да се пронађе антитело које, са једне стране, ефикасно елиминише ефекат вируса, а са друге стране, везује се за део вируса који се слабо или уопште не мења (за разлику од делова С протеина који су подложни променама). Циљ је да се добије антитело које је ефикасано не само против сојева са којима смо се већ сусрели (на пример алфа и делта) већ је велика вероватноћа да ће бити ефикасано и против будућих варијанти короне - да будемо корак испред вируса у овој борби - каже др Беговић, закључујући да су оваква истраживања и резултати основа и за даљи развој вакцина.