КОНАЧНО СМО ДОЧЕКАЛИ И ТАЈ МОМЕНАТ - МЛАДЕНЦИ ПОНОВО ПЛАНИРАЈУ ВЕНЧАЊА! Колико кошта свадба у Србији после короне?
Према проценама сајта Луди камен, за ову прославу минимално је потребно издвојити око 5.000 евра
Како су многи у Србији поново почели да планирају свадбе, поставља се питање колико је новца потребно издвојити за ту прославу. Према неким подацима, будући младенци би за венчање могли да издвоје чак и до 10.000 евра.
ПЉУШТЕ КАЗНЕ У СРБИЈИ, НЕ ПОШТУЈУ СЕ ЕПИДЕМИОЛОШКЕ МЕРЕ! Редари не раде посао, а они предњаче у кршењу правила
ШТА НАС ЧЕКА ПОСЛЕ КОРОНЕ? Све се гласније прича о маскама баченим поред пута - како поступати са медицинским отпадом?
СРБИЈА УВОДИ ОБАВЕЗНУ ВАКЦИНАЦИЈУ ДЕЦЕ ПРОТИВ ВАРИЧЕЛЕ! Све што треба да знате о томе и календар обавезне имунизације
Последњим мерама Кризног штаба за борбу против корона вируса којима су ублажене рестрикције, поново се вратило окупљање до 500 људи. Ово је многим младенцима, који већ дуже од годину дана не могу да се венчају, вратило планирање овог свечаног чина.
Према проценама сајта Луди камен, за ову прославу минимално је потребно издвојити око 5.000 евра, а уколико се младенци одлуче за неке скупље ставке са списка ствари потребних за венчање може коштати и до 10.000 евра.
Наиме, поменуте бројке одговарају тренутном стању у Београду, али се оне могу разликовати у односу на друге градове у Србији.
- Венчање - за ову ставку републичка административна такса и услуга изласка матичара ван општине износе око 13.000 динара и у то нису урачунати трошкови прибављања документације потребне за венчање. Ови трошкови се плаћају пре венчања.
- Ресторан - у зависности од броја званица врло вероватно ће представљати један од највећих трошкова. Просечна цена столице за свадбено весеље износи око 25 евра. Ова ставка се плаћа после венчања.
- Бенд - да би бенд на свадби одржао добру атмосферу и музичке жеље гостију, испуњење свих тих захтева у просеку кошта од 1.200 до 1.500 евра. Трошкови се бенд се плаћају после венчања.
- Торта - зависи од броја гостију, али и пратећих торти, сама свадбена може бити и мања од стандарда да по госту би требало наручити 100-120 грама торте. Цена торте по килограму се креће око 10 евра и може се платити и после веначања.
- Венчаница - њу је могуће сашити, изнајмити или купити. Најчешћа опција је изнајмљивање венчанице што у просеку износи око 250 – 500 евра и плаћа се пре венчања.
- Фотограф - у највећем броју случајева сликање обезбеђује ресторан у ком прослављате венчање. Уколико сами организујете фотографа, и у зависности од услуга које желите, тако се формира и цена. Поред стандардног сликања венчања и фотографисања пре венчања, можете договорити и снимање церемоније, израду слика за госте или врло популарни фото-албум за младенце.
- Фризура - долазак фризера на кућну адресу изискује додатне трошкове, па из тог разлога цене свечаних фризура су скупље у односу на третман у салону. Цене се најчешће крећу у распону од 50 до 150 евра и плаћа се на дан венчања.
- Шминка - ова врста професионалног шминкања због коришћења квалитетних и постојанијих козметичких производа, свакако је скупља у односу на свакодневну шминку и кошта најчешће од 50 до 150 евра. Ова ставка се плаћа на дан венчања.
- Одело - за одело, кошуљу и кравату потребно је издвојити у просеку 200-300 евра и плаћа се пре венчања.
- Обућа - због тога што неки имају већ обућу, а неки планирају да потроше више новца на то, тешко је проценити цифру потребну за ову ставку, која се исто плаћа пре венчања.
- Бурме - стандардне бурме од злата могу да се купе за 200-300 евра и плаћа се ПРЕ венчања.
Када се све ове бројке узму у обзир, да би младенци исплатили своју свадбу од на пример 150 гостију, било би потребно да од сваког госта добију од 40 до 50 евра.