КОРОНА МОЖЕ ОСТАВИТИ ТРАЈНЕ ПОСЛЕДИЦЕ! Српски доктор упозорава - ако се појаве ови симптоми, одмах код лекара
Тромб је вишеструко опасан и чини се да су најчешћи узроци срмти након ковида мождани и срчани удари изазвани тромбозом.
Професор др. Миљко Ристић, кардио хирург и помоћник директора Института за кардиоваскуларне болести Дедиње, за Курир телевизију је открио какве везе имају тромбоза и корона.
ЗАШТО ЈЕ МЛАДИ СПЛИЋАНИН ИСТРЧАО ИЗ КЛУБА? Испливали НАЈНОВИЈИ СНИМЦИ из Готика у ноћи кад је Матеј нестао (ВИДЕО)
ИСПЛИВАО СНИМАК ИЗ "ГОТИКА" ИЗ НОЋИ КАДА ЈЕ МАТЕЈ НЕСТАО! Ево шта је Сплићанин радио КОБНЕ ВЕЧЕРИ (ВИДЕО)
НАКОН СНИМКА ИЗ ГОТИКА, ПОЈАВИЛА СЕ И СЛИКА! "Матеј је са друговима стајао овде у клубу" (ФОТО)
- Велика су искуства постигнута за ових две до три године колико траје пандемија. Ту су ствари јасне пре свега преко обдукционих налаза који су сигурно вршени. Једни од првих института у Европи који је радио обдукције, то је рађено у Хамбургу још 2020. године значи пре скоро две године. Где је немачки професор патологије Клаус завршио 235 обдукција ковид пацијената и дошао до резултата да су сви ти пацијенти који су лантарно завршили имали су тромбозе у већој или мањој мери у крвним судовима. Тромбоза у крвним судовима плућа су нарочито опасна. Све док се у мишићима пацијенти обично жале на слабост малаксалост и не могу да ходају, мада се људи опораве. Али тромбозе у крвним судовима плућа и срца су обично фаталне - рекао је др. Ристић.
Професор др. Ристић открио је на који начин лекари долазе до информације да ли имамо тромбозу или не.
- Дијагностика је веома једноставна. Пацијент долази у клинику и узима се крвна слика и ради се лабаротијска анализа из крви. Један налаз који се зове Д-димер са којим су грађани већ упознати, а то је нека тромбоза. Мада када и видимо да се ту налази нека тромбоза ми не можемо знати где се она налази. На основу клиничке слике ми лекари установљавамо где је та тромбоза локализована - открио је др. Ристић
Др. Ристић је појаснио који је заправо циљ Клаусових обдукција.
- Тај професор Клаус је рекао да је радио обдукције на хиљаде пацијената које су прецизне. На тај начин је хтео да потврди да ове обдукције код пацијената које је радио биле су веома конкретне. Оно што је доказао је да ни један пацијент није био потпуно здрав. А то значи да ових 235 пацијената на којима је вршена обдукција и пре него што су захваћени ковидом имали су неку инфекцију не било срца или плућа, имали су је - рекао је професор др. Миљко Ристић.
Професор је открио и како се срце понаша након прележаног ковида, какве нас и ту опасности вребају и да ли би требало на неколико месеци или годину дана радити контролне прегледе.
- Срце је ту стварно угрожено и могуће је да остану трајне последице срчаног оштећења након корона вируса. Требате бити изузетно опрезни и стално обраћати пажњу на срчану функцију, ако се појаве симптоми слабости, температуре јавите се у ковид амбуланту и обавите кардиолошке прегледе - истакао је професор.