НАЈНОВИЈИ ПОДАЦИ! Новозаражена 4.091 особа, преминуло 17 људи: Кризни штаб не одустаје од нових мера, познато шта ће тражити
Најновији подаци о корона вирусу у Србији.
У Србији је у претходних 24 сата на корона вирус тестирано 13.596 грађана од којих је 4.091 новозаражена.
Нажалост, преминуло је 17 пацијената.
На респираторима у болницама широм Србије тренутно се налазе 176 пацијената.
Када узимате АНТИБИОТИК обавезан је и неки пробиотски производ: Проф. Ђорђевић саветује како да изаберете НАЈЕФИКАСНИЈИ И НАЈБЕЗБЕДНИЈИ!
КОРОНА БУКТИ, У НИШУ ЦРВЕНИ АЛАРМ: Трећи спрат Клиничког центра прелази у ковид систем
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ И ИЗ КРУШЕВЦА: "Болнице су нам крцате, за два дана и mmi ћемо бити пуни"
Доктор Предраг Кон изјавио је да медицински део Кризног штаба не одустаје од својих захтева.
- Медицински део Кризног штаба и даље стоји при свом ставу - кратко је казао др Кон пред сутрашњу седницу.
Доктор Кон је већ изјавио да морамо бар на седам дана спречити контакте.
- Медицински део не може да има компромис. Не мислим да је немогуће спровести ових седам дана закључавања. Могу ја као грађанин, а не епидемиолог да разумем, али медицински део штаба не гледа тако. Наш центар пажње јесте здравље. То не значи да и други нису у праву. Ми не смемо да дозволимо економско пропадање и то треба разумети - рекао је Кон пре три дана и додао да медицински део штаба зато некад прихвата мере које иначе не би прихватио да није и економског гледишта које је подједнако важно.
Полицијски час и ванредно стање
Увођење полицијског часа, поново проглашење вандредног стања протекле недеље све су чешће помињали чланови Кризног штаба, а грађани са нестрпљењем очекују сутрашњу седницу на којој би требало поново разматрати о новим мерама.
Извесно је да заправо ванредног стања и полицијског часа неће бити, али нам по свему судећи не гине нека врста "локдауна".
Прва опција - затварање свега осим апотека и продавница прехрамбене робе на седам до десет дана, али без полицијског часа и вандредног стања.
Друга опција - затварање свега осим апотека и продавница прехрамбене робе, али само током предстојећег викенда, евентуално скраћење раног времена преко недеље.
Трећа опција - за викенд скраћење радног времена угоститељских објеката и радњи осим прехрамбених и апотека до 14 сати, као што је то био случај прошлог викенда.
Закључани смо провели скоро 27 дана
Током првог таласа короне, од 18. марта до 6. маја прошле године, становници Србије су у својеврсном карантину током трајања полицијског часа провели 638 сати или више од 26,5 дана. Полицијски час је први пут уведен 18. марта и првобитно од 20 до 5 ујутро. Међутим, у оваквом облику је важио само четири дана, пошто је већ од 22. марта продужен на период од 17 до 5.Најконтроверзнији полицијски час имали смо за Васкрс, од 17. до 21. априла и он је трајао чак 84 сата!
Једно викенд закључавање је већ за нама
У Србији су јутрос у 6 сати престале да важе мере које су претходног викенда важиле за радно време тржних центара и угоститељских објеката, а које су уведене у циљу спречавања ширења корона вируса.
Према мерама које су биле на снази од суботе у 12 сати до јутрос у 6.00, могле су да раде само продавнице прехрамбене робе, апотеке и бензинске пумпе.
У ски центрима угоститељски објекти нису радили током целог викенда.
Изузетак су хотелски кафићи и ресторани који су током викенда могли да услужују само госте који имају пријављен боравак.
Када је реч о установама културе, само позоришта су могла да раде до 21 сат, уз поштовање свих епидемиолошких мера, а унапред заказани спортски догађаји могли су да се одрже, али без присуства публике.
Ученици средњих школа од данас прелазе на онлајн наставу.
Ове мере донете су у петак, у тренутку када је број новозаражених данима био око 4.000.