КОРОНА ВИРУС НЕ МИРУЈЕ, АЛИ НИЈЕ СВЕ ЦРНО: Србија прешла бројку од МИЛИОН, ево зашто је то разлог за задовољство!
Према последњим подацима Европског центра за превенцију и контролу болести, Србија има 17,58 заражених на 100.000 становника
После данашњег пресека стања у вези са епидемијом корона вируса у Србији и пошто је у последњих 24 сата тестирано 8.285 особа, дошли смо до укупног броја од 32.078 потврђених случаја оболевања од ковида-19.
Међутим, 9. септембар ће да остане упамћен, ако се то у овој ситуацији може рећи, по добром "корона рекорду" - по бројци од 1.001.425.
ЛОНЧАР АПЕЛОВАО НА ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ: "Ако се број оболелих повећа, не правите се да НЕ ВИДИТЕ"
НАЈНОВИЈИ КОРОНА ПРЕСЕК У СРБИЈИ: Регистровано 84 новооболелих, преминула једна особа
ПА, ТО СЕ ЧЕКАЛО! СПРЕМНИ ДОЧЕКУЈЕМО ЈЕСЕН! Вакцина стиже у Србију до 1. октобра, вирус губи снагу!
О чему је заправо реч? Овде се, наиме, говори о укупном броју тестираних особа од када је уопште почело тестирање на корона вирус. Да подсетимо, први случај короне у Србији забележен је 6. марта ове године, а до данас је, дакле, проверено присуство вируса код 1.001.425 особа.
За то време, рачунајући и једну преминулу особу у претходном дану, од короне је у Србији умрло, према званичним подацима, 728 људи. Уз проценат смртности од 2,27 одсто, и тренутно 407 хоспиталисованих особа и 35 људи на респираторима, може се рећи да се Србија јако, храбро и жестоко ухватила у коштац са овим новим, смртоносним вирусом,
Бројке саме говоре
Уосталом, и према последњим подацима Европског центра за превенцију и контролу болести (ЕЦДЦ), Србија има 17,58 заражених на 100.000 становника. То је најмањи број новозаражених у региону, али и три пута мање од просека за целу Европу!
Ситуација у региону је, генерално, прилично аларманта, и то не само кад је у питању број заражених на 100.000 становника, већ и кад су у питању активни случајеви - ту нежељено прво место на табели има Црна Гора са 1.451 активним случајем на 100.000 становника, што је потврдила и тамошња директорка Центра за контролу и превенцију заразних болести Института за јавно здравље (ИЈЗ) Црне Горе Божидарка Ракочевић.
Да подсетимо, Србија има укупно 407 активних случајева, а у крајњем збиру неких 11 пута више становника...
Тестирање у региону
У Румунији је урађено највише, скоро два милиона тестова, односно 1.990.587. У Мађарској је на корона вирус тестирана 495.481 особа, док је у Хрватској урађено 201.138 тестова. У Босни и Херцеговини је, према јучерашњим подацима, тестирано укупно 128.850 особа.
А зашто је, у ствари, добро што је Србија премашила бројку од милион тестираних на корона вирус? Па, како су доктори све време објашњавали - што се више тестира, то се више оболелих открива и то је такозвани активни приступ решавању проблема, односно тако се вирус "напада". У случају повећаног броја тестирања и откривања већег броја заражених, већи број људи ће бити или послат у изолацију или у болницу на лечење, што значи да они неће моћи даље да шире вирус, као када би били "слободни". Тиме купујемо време, умирујемо вирус и у бољем здрављу очекујемо спасоносни долазак вакцине.
А до вакцине - перимо руке, носимо маске и држимо физичку дистанцу - помоћи ћемо себи, својим најближима и свим медицинским радницима који се надљудски боре више од шест месеци против ове модерне пошасти. Први милион смо прошли, кад је већ оваква ситуација, хајде онда што пре да стигнемо до другог...