КРИЗНИ ШТАБ ЋЕ ОДЛУЧИВАТИ О ОТВАРАЊУ КАФАНА И РЕСТОРАНА! Ако се испуне одређени УСЛОВИ моћи ће да раде - одлучиће ове ДВЕ бројке!
Кризни штаб би могао да се састане у четвртак или петак, одлука ће зависити од стручног дела штаба, од броја ковид-пацијената у болницама, као и од процента новооболелих.
И ресторани у затвореном простору могли би да почну да раде, уз посебне епидемиолошке мере и ограничење попуњености до највише 50 одсто капацитета.
"ТОПЛО ВРЕМЕ НЕЋЕ ДОНЕТИ ОЛАКШАЊЕ" Колико далеко је УКИДАЊЕ мера? Познато је КАДА бисмо могли да се ВРАТИМО свакодневним активностима
НЕМА МЕСТА ЗА ОПУШТАЊЕ! Др Аџић: У болници иза мене су људи са јако ТЕШКИМ клиничким сликама, има МЛАДИХ
ВАЖНО! Сви који сте примили КИНЕСКУ вакцину НЕ БРИНИТЕ - ово је ИСТИНА о ефикасности Синофарма
То би могло да ступи на снагу од петка, што је мање вероватно, или понедељка за шта има више шансе. Медицински део Кризног штаба, због великог броја хоспитализованих у ковид-болницама, ближи је решењу да се са отварањем угоститељских објеката сачека до следеће недеље, иако је број новозаражених у опадању. Али, управо на овај критеријум позива се остатак штаба, уз образложење да тренутна епидемиолошка ситуација, напокон, дозвољава укидање мера које угрожавају економију.
Кризни штаб би могао да се састане у четвртак или петак, а пре тога ће премијерка Ана Брнабић одржати консултације са члановима. Медицински део Кризног штаба, иако параметри о заражавању вирусом корона показују да се ситуација смирује, зазире од наглог опуштања, јер вируса још има толико у циркулацији да епидемиолошка крива брзо може да крене узбрдо.
Један од аргумената против попуштања мера је да и даље висок проценат новозаражених има такву клиничку слику која захтева збрињавање у болници. Премијерка је потврдила у понедељак само да ће се током ове недеље разговарати и о отварању угоститељских објеката у затвореном простору, али је рекла да не жели да прејудицира одлуку, и да ће она зависити од стручног дела Кризног штаба, од броја ковид-пацијената у болницама, као и од процента новооболелих.
Од понедељка су мере ублажене отварањем тржних центара, а од 19. априла би и ђаци требало да се врате на наставу по моделу од 1. септембра.
Од попуштања мера страхују и лекари клиничари. То је у понедељак потврдила и др Ивана Милошевић, заменик директора Клинике за инфективне и тропске болести УКЦС. Она је рекла да је број првих прегледа минимално опао и да је изједначен број пријема и отпуста, али да је Инфективна клиника у Београду и даље пуна.
- Једна ствар је да се мере попусте, а ово што ми гледамо друга. Не осећам се пријатно кад знам да ће се мере попустити јер иде лепо време, а људи су жељни провода. Свако непоштовање мера ми највише осетимо. Док већина становништва не буде вакцинисана, нећемо бити ни близу нормалног живота - рекла је др Милошевић.