Овај лек користе многи у Србији, а сада се повлачи са тржишта - ово је РАЗЛОГ
Произвођачи лека кажу да ризик мали.
Произвођач лекова који стоји иза генеричког облика "ксанакса" објавио је да се овај производ за лечење анксиозности, а који се у великој мери преписује у Србији, повлачи са тржишта у Британији. Разлог је страх од штетног дејства "непознате супстанце" у таблетама.
Препоручује се опрезна вожња! Због кише и магле биће отежано кретање на путевима!
Ред облака, ред кише: ТМУРАН ДАН ПРЕД НАМА, а ево и какво нас време очекује у ПРВОЈ НЕДЕЉИ НОВЕМБРА
Популаризовање НОЋИ ВЕШТИЦА у Србији: Децу у школама и вртићима ТЕРАЈУ ДА СЛАВЕ СОТОНУ!
Сматра се да боце које садрже 500 доза количине од 0.5 мг алпразолама, испоручене између јула и августа ове године, садрже ове "сумњиве" супстанце.
Фирма која продаје овај лек није навела никакве детаље о којој "страној супстанци" је реч, али је пријавила да ниједан пацијент није пријавио болест или повреде након узимања ових лекова.
- Ова група лекова се повлачи за тржишта због потенцијалног присуства стране супстанце - изјавили су представници компаније "Mylan" која продаје "ксанакс" и додали - Очекује се да ће штетне клиничке последице ове стране супстанце бити веома ретке, али се не може искључити ризик од појаве тегоба код пацијенета који га дуже узимају.
"Mylan" је нагласио да та "сумњива" супстанца нема канцерогена својства, али и да може бити реч о било којој другој штетној материји. Како су тачно ови "штетне" материје, супстанце и контаминанти доспели у залиху лекова, тешко је прецизно одредити. Ипак, сматра се да је кључан људски фактор, односно, људска "грешка", као и несанитарни услови, фабрички пропусти и сл..
Између 1996. и 2013. године, рецепти за бензодијазепаме, врсту лекова којима припада "ксанакс", порасли су за 67 %, показало је истраживање са Универзитета у Пенсилванији.
У Србији се овај лек најчешће преписује код дијагнозе анскиозности.
Генерички лекови су фармацеутски препарати који садрже исте активне састојке у истој концентрацији као и познатији лекови на основу којих су настали (тзв. "оригинаторски лекови"). Генерички лекови се од оригинаторских лекова разликују најчешће у саставу везивних састојака и боја, који немају терапеутске ефекте и разликују се по називу.
АНТИБИОТИЦИ НЕ ЛЕЧЕ НИШТА? ОВА ТРИ ПРИРОДНА ЛЕКА ће вас спасти, а др Несторовић за САПУНЕ има да каже само једно!
Девојчица из Србије саставила списак жеља за Деда Мраза, а због последње две је РАСТОПИЛА МНОГА СРЦА (ФОТО)
Фејсбук је ГОТОВО НЕМОГУЋЕ ИЗБРИСАТИ, а ево и разлога зашто
Овако су се СТВАРНО ОБЛАЧИЛИ НЕМАЊИЋИ: Златни појас и свита бисерна - НИЈЕ ИМ БИЛО РАВНИХ У ЕВРОПИ (ФОТО)
ОВО НИЈЕ АМЕРИКА, ОВО ЈЕ СРБИЈА! Писмо мајке упућено школи поводом "Ноћи вештица" - да ли је у праву?