ХАОС У ЈУТАРЊЕМ ПРОГРАМУ: Докторка из бизарне Вајбер групе разбеснела водитеље због промовисања овог лека
Доктор Александар Стојановић, директор Дома здравља Палилула, каже да би они који шире лажне вести на друштвеним мрежама морали кривично да одговарају.
Након што је доктор Бојко Бјелаковић из Ниша, један од лекара који су били администратори у бизарној вајбер глупи "ЛНРЕ - Ивермектин препоруке", смењен је са функције начелника Одељења за кардиологију на Клиници за педијатрију КЦ Ниш, огласила се и његова колегиница и чланица исте групе докторка Славица Аранђеловић.
ПАВЛОВИЋЕВА МАСТ, ЂУМБИР СУШЕН НА ПРОМАЈИ И ОСТАЛЕ БИЗАРНОСТИ: Огласио се др Динић о Вајбер групи "ивермектину", у којој има и лекара
Смењен начелник дечје кардиологије у Нишу због учешћа у Вајбер групи о "ивермектину"
"ВЕЋ ДВЕ НЕДЕЉЕ ТРАЈЕ БОРБА ЗА ЊИХОВ ЖИВОТ" Познато стање две бебе које су на механичкој вентилацији у Тиршовој
Гостујући на ТВ Прва докторка је наставила да се залаже за примену Ивермектина за лечење коронавируса, не видећи ништа спорно у давању препорука и савета путем друштвених мрежа.
Озлоглашена група
На питање водитеља како се нашла у озлоглашеној Вајбер групи, она је казала да група није "опасна", а да њену етикетирање као "озлоглашене" повлачи одговорност водитеља.
- Тенденциозно наглашавање термина "озлоглашене" Вајбер групе већ повлачи вашу одговорност. Група није опасна - казала је она.
Када је реч о самом Ивермектину, који у Србији није регистрован за лечење људи, што је званично саопштила и Агенција за лекове и медицинска средства (АЛИМС), Аранђеловићева каже да таква пракса није у другим земљама.
- Погледајте Индију, погледајте Јапан - казала је она, на шта је реаговао Чукановић тврдећи да у Индији сваки дан има огроман број заражених, док је Јапан недавно организовао Олимпијске игре под строгим мерама.
Залаже се за употребу Ивермектина за лечење ковида
Међутим, Аранђеловићева је наставила да инсистира на том леку, тврдећи да га је и сама користила.
- Ја сам га користила и имала сам протокол америчких доктора, ја саветујем из личног искуства. О ивермектину се зна доста, уназад 40 година. Ја сам дошла до тог лека тако што сам добила студију. Иако није регистрован код нас, али ако пратимо развој медицине у другим земљама... До проблема са коришћењем лека долази због прекомерне употребе - навела је она.
Кривично одговорност
Са друге стране, доктор Александар Стојановић, директор Дома здравља Палилула, каже да би они који шире лажне вести на друштвеним мрежама морали кривично да одговарају.
- Чак се и компанија која производи тај лек оградила и навела да је он намењен за лечење животиња, а не људи. Немам ја ништа против, ко хоће да узима нек узима, ал немој да шири лажне вести - истакао је стручњак.