"МАЈКЕ НИСУ ЖЕЛЕЛЕ ДА СЕ ОДВОЈЕ ОД ДЕЦЕ": Потресно искуство спасиоца из Ариља (ФОТО)
- Уплакане очи те мајке и плач детета док га узимам из мајчиног наручја, никада нећу заборавити.
Само мештани чији су домови разорени у поплавама знају тај осећај кад вода надолази, а не желе да напусте свој дом, јер је то оно што су годинама стицали. Бројни су они који су јуче управо овакаву ситуацију преживели у Ариљу приликом изливања Моравице.
Да ли знате шта значи МАНГУП? Обично мислимо на ШМЕКЕРА, а у питању је нешто ПОТПУНО ДРУГАЧИЈЕ - са њима су СТРОГО ПОСТУПАЛИ
У Прокупљу евакуисан велики број становника: Заробљена породица са дететом!
"Резултати на корона вирус су нажалост позитивни, али и ово ће проћи" Одаловић смештен у "Др Драгиша Мишовић"
Акција спашавања угрожених мештана трајала је до раних јутарњих сати, а тешке тренутке описује Дарко Рогић, члан спасилачко-ронилачке јединице "Фока" из Ариља.
- Никада нећу заборавити плач мајке и детета, док га преузимам у наручје како би га превезао чамцем на безбедно. Тај поглед мајке која ти предаје своје највеће богатство и у сузама ти даје оно највредније са поверењем да јој то и сачуваш. Уплакане очи те мајке и плач детета док га узимам из мајчиног наручја, никада нећу заборавити. По томе ћу памтити ове поплаве у Ариљу за које верујем да су последње - изјавио је Дарко.
За својих 36 година овај спасилац није доживео сличну ситуацију, која како каже, може да се упореди са најгорим апокалиптичним сценама.
- То је катаклизма, невероватно којом брзином је река направила хаос у Ариљу. Поплављено је више од 500 домаћинстава, а многи нису желели да изађу из својих домова. Нама је било наређено да евакуишемо децу и мајке , као и стара лица, да не ризикујемо ни једног тренутка. Они су нам били приоритет. Родитељи су остајали на терасама, а децу смо преузимали и чамцима превозили на сигурно - рекао је Дарко.
Најтеже је било на подручју села Требежина и Церова где је вода била достигла висину од скоро два метра. У току јучерашњег дана,у Ариљу је укупно евакуисано 84 лица, четворо је у спортској хали, а остали су распоређени код родбине и комшија.