Милунка Савић крила је ову ТАЈНУ! Чувена српска ХЕРОИНА усвајала децу после рата, али и добила НЕШТО што НИКО у историји није!
На данашњи дан умрла је најпознатија српска хероина.
Милунка Савић ће у српском народу остати упамћена као једна од највећих и најзначајнијих хероина српског народа. Чувена Милунка Савић рођена је у Копривници 28.јуна 1892.године, а умрла је на данашњи дан, 5.октобра 1973.године, у Београду у својој 85-ој години живота.
Одрасла је на селу које је и скројило њен менталитет и љубав према свом народу и својој земљи. Остаће упамћена по чињеници да се представила као мушко, односно као Милун Савић, не би ли тако покушала да лакше уђе у српску војску и тако допринесе свом роду. Наиме, када је донет Указ о мобилизацији 1912.године, Милунка је одлучила да заштити своју земљу и пријавила се као добровољац у Београду. А да је женско није се ни знало, док није рањена у Брегалничкој битки, те је тако откривена њена „велика тајна“.
Рањавана је два пута. Такође, током 1915.године је рањена прешла Албанију, те наставила да се бори на Солунском фронту. У војску су је примили војвода Радомир Путник и краљ Александар. Примљена је у Други пук, и била део Гвозденог пука, односно елитне војне јединице. Истакла се и као бомбаш, добила многа ратна и државна одликовања, а посебно се истакла у бици на Кајмакчалану.
Одликовања Милунке Савић
За своје војне подвиге, Милунка Савић одликована је многим признањима и орденима. Историјски, још је значајније да је одликовања добила као жена добровољац. И дан-данас Милунка Савић једина је жена у историји која је добила француски орден под називом „Ратни крст са златном палмом“. Док је била део чувеног „Гвозденог пука“ добила је „Карађорђеву звезду са мачевима“, такође су јој додељена два ордена Легије части, као и медаља „Милош Обилић“. Носилац је и Албанске споменице, као и Споменице на Први светски рат 1914 – 1918.
ДАНАС СУ МИХОЉСКЕ ЗАДУШНИЦЕ: Ако не идете на гробље, ОБАВЕЗНО је да урадите ЈЕДНУ СТВАР (ВИДЕО)
ДНО САВЕ ПРЕПУНО ГРАНАТА И БОМБИ: Заронио до дна реке, ОНО ШТО ЈЕ ОТКРИО ЈЕ ШОКИРАЛО СВЕ! (ВИДЕО)
Прекрстио се и почео да плаче: Потресна исповест праунука Живојина Мишића коју треба да види сваки Србин (ВИДЕО)
Приватан живот
Рођена је пред крај 19.века, тачније спомињу се две године 1890. и 1892.година, а занимљиво је да њену биографију нису забележили. Имала је две сестре, Славку и Миону, као и брата Милана.
Но, живот Милунке Савић није био лак. Удаја је никада није занимала. Њен живот умногоме ће одредити живот на селу, традиционалне вредности, породична традиција, али и ружне ствари попут политичке ситуације и ратова. Тако једна млада девојка, уместо удаје, мужа и деце одлучује да се посвети рату и борби за очување и спас свог народа и земље. Њена војна вештина, а пре свега животна храброст остаће недостижна не само војницима, него и већини људи.
У вези са тим навешћемо и чињеницу да је усвојала децу и бринула о њима. Наиме, после демобилизације српске војке 1920.године Милунка Савић била је у тешкој животној ситуацији. Није имала школу, ни занат и била је осуђена да лута и снази се за живот. Наводи се и податак да је 16 ноћи провела у „Прокопу“, због недостатка смештаја, а и за храну је морала да се сналази. Животно уточиште нашла је у неколико година млађем, односно 8 година млађем Глигоријевић Вељку, за кога се удала. Милена је њихово дете, а рођена је у Мостару где су се Милунка и Вељко и упознали.
СЈАЈНЕ ВЕСТИ ЗА НАШУ ЗЕМЉУ: Србија НАЈПОЖЕЉНИЈА ДЕСТИНАЦИЈА у Европи, прочитајте ЗАШТО нас СТРАНЦИ ОБОЖАВАЈУ
Свака породица мора да има ОВЕ ТРИ ИКОНЕ: Штите укућане од болести и зла!
СРБИН на путу до ОТКРИЋА које ће променити свет! Владимир са светским стручњацима РАДИ НА ЛЕКУ КОЈИ ЋЕ ПОБЕДИТИ РАК!
Милка је заборављено дете које је Милунка Савић нашла на железничкој станици у Сталаћу. Милунка Савић одлучује да је усвоји и пружи јој дом и љубав. Вишња је исто усвојено дете Милунке Савић, а иначе јој је била сестра од ујака. Зорка је четврто дете, а треће усвојено дете Милунке Савић. Зорку, која је била тешко болесна и преживела менингитис, нашла је на далматинској обали и одлучила да ће је извести на пут.
Године 1920. Милунка се са својим ћеркама сели у Степановићево, крај Новог Сада, да би се касније преселила у Београд и живела са својом децом, у Скадарској улици у броју 33. У Београду је и умрла. Њени ратни и животни подвизи остаће упамћени српској нацији као племенити подвизи по којим се познају јунакиње и хероји.
Ово су НАЈМОЋНИЈЕ ФОТОГРАФИЈЕ које су икада направљене, а иза сваке се крије ПОСЕБНА ПРИЧА (ВИДЕО)